نظرسنجی تازه درباره میزان حمایت جمهوری‌خواهان از ترامپ

فارس نوشت: بر اساس نتایج یک نظرسنجی، حدود دو سوم جمهوری‌خواهان آمریکا حاضرند در انتخابات ۲۰۲۴ بار دیگر به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا رأی دهند.

به نوشته پایگاه خبری «هیل»، نتایج نظرسنجی موسسه «سِوِن لِتِر اینسایت» نشان داد ۶۶ درصد از جمهوری‌خواهان، در انتخابات ریاست جمهوری بعدی نیز به ترامپ رأی خواهند داد.

همچنین ۴۱ درصد از رأی‌دهندگان مستقل و ۲۶ درصد از شهروندان دموکرات نیز در صورت شرکت ترامپ در انتخابات بعدی، به او رأی خواهند داد.

۶۷ درصد از جمهوری‌خواهان، ۸۰ درصد از رأی‌دهندگان مستقل و ۸۵ درصد از دموکرات‌های شرکت‌کننده در این نظرسنجی معتقدند ترامپ باید روند انتقال قدرت به «جو بایدن» رقیب دموکرات خود را آغاز کند.

طبق نتایج این نظرسنجی، ۵۲ درصد از جمهوری‌خواهان از حضور فرزندان ترامپ در انتخابات بعدی آمریکا حمایت می‌کنند و ۸۶ درصد از حامیان این حزب می‌گویند ترامپ باید مردم را به وحدت ملی دعوت کند.

از سوی دیگر ۳۸ درصد از جمهوری‌خواهان معتقدند از عدم پذیرش شکست در انتخابات امسال از سوی ترامپ حمایت می‌کنند و ۴۸ درصد نیز معتقدند او باید شبکه تلویزیونی راه اندازی کند.

بیش از ۵۰ درصد شرکت‌کنندگان جمهوری‌خواه این نظرسنجی می‌گویند از کشیده شدن شکایات انتخاباتی ترامپ به دیوان عالی آمریکا حمایت می‌کنند و درصد مشابهی خواستار عدم استفاده او از پیام‌رسان توییتر برای اعلام مسائل سیاسی هستند.

از سوی دیگر کمتر از نیمی از شرکت‌کنندگان جمهوری‌خواه در این نظرسنجی معتقدند ترامپ باید دنیای سیاست را کنار بگذارد و میزان مشابهی نیز از خروج وی از آمریکا حمایت کردند.

این نظرسنجی از میان ۱۵۰۰ شهروند آمریکای بین روزهای ۱۰ تا ۱۹ نوامبر انجام شد و حاشیه خطای آن نیز ۲.۵ درصد بود.

311311

کد خبر 1458530

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =