وبینار «کارآفرینی و کرونا» در جهاددانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد

وبینار تخصصی«کارآفرینی و کرونا» به همت مرکز نوآوری و شکوفایی مرکز علمی ـ کاربردی جهاددانشگاهی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج؛ به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان کهگیلویه وبویراحمد، آیت الله ارمغانی، مدیر اشتغال اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد امروز، سوم آذرماه در وبینار تخصصی«کارآفرینی و کرونا»، اظهار کرد: کارآفرینی فرآیند خلق باارزش و متفاوت از گذشته از طریق تلاش لازم همراه با خطرات مربوطه همراه با سود و استقلال شخصی تحت عنوان خلاقیت و  نوآوری است.
وی افزود: لازمه کارآفرینی تلاش و نیازمند صرف زمان و همراه با خطر است و باید پذیرای خطرات مالی و اجتماعی باشد، ضمن اینکه هدف پرداختن به امور کارآفرینی دریافت سود، کسب درآمد و استقلال شخصی است.
این مدرس دانشگاه بیان کرد: یکی از خصلت های ذاتی کارآفرینان اعتماد به نفس به معنای «من می‌توانم» در مواجهه با رویدادها است.
ارمغانی تصریح کرد: کارآفرینان علاقمند مستقل هستند و معمولا می‌خواهند خودشان اجرا کننده برنامه هایشان باشند.کرونا تحولات زیادی درحوزه کسب و کار ایجاد کرده و روش های کسب و کار را تغییراتی داده است و مراکز اکثرا راکد، نیمه فعال و تعطیل اند، ضمن اینکه لازم است به کرونا به عنوان فرصت خلاقیت و ایده های نوآور و نوآورانه نگاه کنیم.
وی ابراز کرد: خانه نشینی باعث عدم تحرک افراد شده و نیازمند به تحرکاتی است و باید آن را ارتقا دهیم.
مدیر اشتغال اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان در ادامه با اشاره به کسب وکارهای خانگی، اضافه کرد: مشاغلی که توسعه آن ها در زمان کرونا و بعد از کرونا وجود دارد،آن دسته از فعالیت هایی که در چارچوب خانه توسط اعضای خانواده در فضای مسکونی و بدون ایجاد مزاحمت برای همسایگان امکان داشته باشد.
ارمغانی با اشاره به شرایط کسب و کار خانگی، یادآور شد: آزادی و استقلال عمل، ساعات کاری انعطاف پذیر، ایجاد تعادل و پایین بودن هزینه ها، پایین بودن ریسک و احساس راحتی از جمله این شرایط است.گفتنی است مهران بالان، کارآفرین برتر استانی نیز در این وبینار حضور داشته و به سؤات شرکت کنندگان پاسخ داده است.

کد خبر 1458966

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =