میزان نوشت: فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران درباره وضعیت تردد درون شهری در ۲۴ ساعت گذشته گفت: میانگین تقلیل تردد درون شهری براساس آمار پلیس راهور بیش از ۵۹ درصد در ساعات روز و ۷۰ درصد در ساعات ۲۱ تا ۴ صبح بوده است.

- علیرضا زالی روز سه شنبه در حاشیه مراسم انعقاد تفاهم نامه ستاد ملی کرونا و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در جمع خبرنگاران گفت: در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۹۰ درصد تردد در اتوبان تهران شمال تقلیل پیدا کرد و در اتوبان تهران - قم و مواصلات جنوبی شهر تهران این میزان به ۷۰ درصد رسیده است.

وی ادامه داد: هرچه از روز شنبه (اولین روز اعمال محدودیت) جلوتر می‌رویم با کمک و تلاش نیروی انتظامی نظارت‌های مناسب‌تر و پیوسته بر نحوه اجزای این محدودیت‌ها اعمال می‌شود و شرایط مطلوب تری را مشاهده می‌کنیم.

زالی بیان داشت: ۹۰ تیم علاوه بر ۱۵۰ تیم قبلی با محوریت نیروی انتظامی در تهران بر این محدودیت‌ها نظارت می‌کنند.

وی تاکید کرد: الان خیلی زود است که تاثیر تغییرات آماری را با اعمال محدودیت‌ها بیان کنیم.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: هر گونه تغییری در مرگ و میر براثر هرگونه مداخلات مدنی و اجتماعی در برای کاهش یا افزایش مرگ و میر بین یک ماه تا ۴۰ روز زمان می‌برد.

وی بیان داشت: این زمان در مورد تغییرات تعداد بستری‌ها به حدود ۳ هفته می‌رسد و در مورد مراجعان سرپایی هم بین ۱۰ تا ۱۴ روز زمان خواهد برد.

زالی بیان داشت: اولین شاخصی که تغییر خواهد کرد کاهش میزان مراجعات سرپایی خواهد بود.

وی افزود: بررسی اپیدمیولوژیک نشان می‌دهد کارهایی که در حوزه محله محوری، بیماریابی و تقلیل آثار منطقه‌ای این بیماری زودتر از ۴۰ روز محقق نخواهد شد، بنابراین با متانت، صبوری و شکیبایی باید به تغییر روند نگاه کرد.

اعمال محدودیت‌های کرونایی هفته‌های اخیر تهران در حالی ادامه دارد که با تصمیم ستاد ملی کرونا، پروتکل‌های جدی‌تری از ابتدای آذرماه به مدت ۲ هفته در این استان اجرا و محدودیت‌هایی با هدف به حداقل رساندن «تجمع‌ها» و «ترددها» اعمال می‌شود. معاون وزیر بهداشت و سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد که تردد درون شهری از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح از اول آذرماه ممنوع است.

۲۳۵۲۳۷


 
کد خبر 1459217

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =