هدف اصلی طرح شهید سلیمانی کاهش مرگ و میر و مهار شیوع زنجیره کرونا می باشد

برای کاهش مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا باید افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای، افزایش وزن، دیابت و سنین بالا دارند، مورد مراقبت قرار گیرند .

به گزارش خبرآنلاین از اردبیل رامین سلطانی چهارم  آذر در تشریح طرح شهید سلیمانی توضیح داد : در دوران بیماری کرونا تمام عوامل حوزه‌های عملیاتی و میدانی کادر بهداشت و درمان زحمات زیادی کشیدند، که قابل تقدیر و تحسین هستند  اما به دلیل سرعت عملکرد این ویروس با شدت فراگیری بالا، نیاز به همکاری سازمان‌ها و نهادهای دیگر برای کنترل و نابودی آن لازم و ضروری می باشد 

وی افزود: در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی محوریت کار با وزارت بهداشت و فرماندهی این طرح بعهده استانداران هر استان بوده و اقشار مختلف بسیج در سطح کشور به‌ عنوان همکاران و کمک‌کنندگان به کادر بهداشت و درمان برای از بین بردن بیماری کمک خواهند کرد.

مسئول بسیج جامعه پزشکی اردبیل  تصریح کرد: بعد از سفارشات و توصیه های رهبری معظم مبنی بر مقابله همه جانبه با این ویروس منحوس تعداد بسیار زیادی از اساتید نخبه دانشگاه‌های علوم پزشکی برای نوشتن طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و عملیاتی شدن آن وارد عمل شدند.

رامین سلطانی با اشاره به این که استان اردبیل از اولین استانهایی هست که این طرح را عملیاتی کرده است گفت : هرچند اولویت اصلی در این طرح شناسایی ، قرنطینه و درمان بیماران کرونایی می باشد ،اما افرادی که بیماریهای زمینه ای و پرخطری مانند : بیماری دیابتی، قلبی و زنان باردار که بیشتر در معرض خطر هستند جهت حفاظت از آن ها در برابر این بیماری مراقبتهای لازم در نظر گرفته شده است.

وی گفت : در طرح خانه به خانه شهید سلیمانی بیمار و کسانی که با فرد کرونایی در تماس بوده‌اند و جواب تست آن‌ها مثبت شده است، باید از جامعه جدا شده و در خانه بمانند. ۸۰ الی ۹۰ درصد مبتلایان امکان استفاده از قرنطینه خانگی را دارند و لازم است مابقی افرادی که امکان ماندن در منزل برای آنان میسّر نیست از مهمان‌سراها و اقامت‌های دستگاه‌های ذی‌ربط استفاده کنند.
 
مسئول بسیج جامعه پزشکی اردبیل با بیان این که در همه ی شهرستانهای های استان محل نگهداری و قرنطینه از بیماران کرونایی تدارک دیده شده است افزود: قرنطینه افراد سالم در خانه امری سخت است به همین علت محوریت این طرح  شناسایی و قرنطینه افراد مشکوک یا مبتلا به کرونا خواهد بود

این مقام مسؤول گفت: محدود کردن افراد مشکوک در طول ماه خیلی ساده‌تر از محدود کردن اکثریت جامعه است که بعد از تحقق این امر، نیازهای پزشکی، دارویی و تغذیه ای همان افراد قرنطینه‌شده و کم‌ بضاعت تامین خواهد شد 

سلطانی خاطرنشان کرد: مسئولیت کارهای فنی بر عهده وزارت بهداشت است و همه حمایت‌ها و اقدامات حمایتی دیگر بر عهده بسیج، خیّرین، مساجد ، ائمه جمعه و... خواهد بود.

46

کد خبر 1459223

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =