رکورد حداکثر پهنای باند مصرفی استان یزد شکست

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، از ثبت رکورد حداکثر پهنای باند مصرفی استان در روزهای وضعیت قرمز کرونایی خبر داد و گفت: با توجه به محدودیت های شدید کرونایی در استان، اوج پهنای باند مصرفی استان به ۹۳ گیگا بیت بر ثانیه رسیده که نسبت به مدت زمان مشابه در ماه گذشته، ۱۳ گیگابیت بر ثانیه افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ محمدرضا پاکدل با اعلام این خبر، گفت: محدودیت های ایجاد شده در چند ماه گذشته برای کنترل شیوع بیماری کرونا، باعث افزایش قابل توجه استفاده از زیرساخت های ارتباطی شده، به طوری که هر چه ترافیک خیابان ها و جاده ها کمتر شده است ترافیک مصرف داده بیشتر می شود.
وی با بیان این که با دسترسی مناسب به زیرساخت‌های ارتباطی در استان، بستر آموزش مجازی برای دانش آموزان و دانشجویان فراهم است، گفت: در حال حاضر ظرفیت پهنای باند ورودی استان ۲۲۰ گیگابیت برثانیه است و تا سه برابر مصرف فعلی، توان تامین اینترنت داریم و نگرانی از این بابت نداریم.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان افزود: با توجه به این که اوج پهنای باند مصرفی استان به ۹۳ گیگابیت بر ثانیه رسیده، نسبت به زمان مشابه در ماه گذشته ۱۳ گیگابیت بر ثانیه افزایش یافته است که از عملکرد مطلوب حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در بخش های ارتباطات زیرساخت، مخابرات، اپراتور های همراه و شرکت های خصوصی تامین کننده اینترنت ثابت و سایر فعالان این حوزه است.
پاکدل تصریح کرد: با توجه اینکه ۸۷ درصد جمعیت استان در شهرها ساکن هستند و ۵۸ درصد جمعیت در مرکز استان سکونت دارند و همه شهرها دارای اینترنت پر سرعت همراه و ثابت هستند، رشد مصرف داده نشان دهنده حضور مردم در شهر ها و کاهش سفر های درون استانی است.

46

کد خبر 1459372

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =