آغاز کاشت گل های فصلی در خیابان ها، میادین و پارک های شهر درگهان

مدیر منطقه ویژه اقتصادی و امور درگهان منطقه آزاد قشم از آغاز کاشت گل های فصلی در خیابان ها، میادین و پارک های شهر درگهان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از قشم امیر سلکی  با اعلام این مطلب گفت: این اقدام با هدف ارتقاء سطح سلامت روحی شهروندان، تغییر فضای شهر و رنگ بخشیدن به سیما و منظر شهری درگهان انجام می شود.
وی تغییر فصل را یکی از فرصت های ارزشمند برای مدیریت شهری خواند و افزود: با توجه به اتفاق ناخوشایند شیوع ویروس کرونا در جامعه ضروری است که با زیباسازی شهر و تنوع بخشیدن به سیما و منظر شهری، روح و روان مردم را تسکین و دل های آنها را شاداب کرد.
 سلکی کاهش آلودگی هوا را هم از اهداف غایی کاشت هرگونه گیاه از جمله گل های فصلی دانست و تصریح کرد: نکته قابل توجه ای که امسال در زمینه کاشت گل های فصلی در درگهان روی داد این بود که برای اولین بار گلدان های پرتابل( قابل حمل) در جزیره قشم در درگهان نصب شد و امکان انعطاف در تنظیم و هماهنگی در جانمایی و تزیین این گل ها را برای مدیریت شهری درگهان فراهم ساخت.
شهر درگهان واقع در ۲۰ کیلومتری غرب شهر قشم، بزرگ ترین مرکز تجاری منطقه آزاد قشم محسوب می شود که همه ساله میلیون ها نفر از مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور و حتی خارج از کشور برای بازدید و خرید از بازارها، پاساژها و مراکز بزرگ تجاری به این شهر سفر می کنند.

48

کد خبر 1459542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =