مصدوم شدم؛کرونا نگرفتم

مجتبی عابدینی کاپیتان تیم ملی شمشیربازی ایران در گفتگو با خبرآنلاین از وضعیت مصدومیتش گفت.

مهری رنجبر: مجتبی عابدینی که با شیوع کرونا از اردیبهشت ماه به روستای شورمست مازندران کوچ کرده تا از گزند کرونا در امان باشد، حالا مصدومیتش را مداوا می‌کند. او یکشنبه هفته پیش مثل بقیه شمشیربازان به اردو نیامد و تست نداد، اما پیگیر درمان کتفش شده. کتفی که چند سالی با دردش مدارا کرده و حتی با دردش مسابقه داده ،ولی می خواهد با شروع تمرین و تشدید دردش ترجیح می دهد درمانش کند تا در المپیک توکیو اذیت نکند.

*این روزها شمشیربازی روی دور سورپرایز است، آن از مثبت شدن تست ۶ ملی پوش و این از مصدومیت تو. چه خبر است؟
در این شرایط پیش می آید. به هر حال کشور وضعیت وخیمی دارد. مصدومیت کتف من هم، مصدومیت کهنه ای است که قبلا با آن سر می کردم و حتی سالهای قبل با تحملش مسابقه می دادم. اما اسفندماه سال قبل بعداز جام جهانی لهستان دردش بیشتر شد که به همین دلیل بیشتر مراعات کردم  و از فروردین ماه هم دیگر فشار نیاوردم و یک دوره استراحت هم دادم و یخ درمانی کردم  اما با شروع تمرین شمشیربازی در یکی ، دو ماه اخیر فشار که به دست وکتفم دردش بیشتر شد. به ویژه وقتی پرتاب های وزنه ای که می زنم اذیت می کند. ترجیح دادم حالا که فرصت تا المپیک هست مداوایش کنم تا برای توکیو دردسرساز نشود.

*ظاهرا تو برای مداوا پیش پزشک معالج بهداد سلیمی رفتی. چه گفت؟
 بله. به تجویز پزشک MRI گرفتم ،گفت مشکل حادی نیست ،یکسری دارو و پماد داد تا استفاده کنم و دو ماه دیگر دوباره پیش او بروم. فعلا هم باید استراحت کنم.

*فیزیوتراپی هم می کنی؟
نه گفت فیزیوتراپی لازم نیست ، چرا که شاید تحریکش کند.البته از هفته آینده تمرینات با کش را شروع می کنم.

*مصدومیت کتفت برنامه ات را بهم ریخت؟
به هر حال پیش می آید. ولی واقعا درد کتفم برنامه هایم را بهم ریخت اما خدا را شکر که حاد نیست.

*با این شرایط و اینکه قرار نیست اردو تا دو، سه هفته دیگر شروع شود،خوشحالی که از بقیه عقب نمی مانی؟
به هر حال هم من و هم بچه ها تا قبل از این قضایا تمرین می کردیم. آنها حالا بامثبت شدن تست کرونایشان تمرین نمی کنند و من هم با تشدید مصدویتم. فکر نمی کردیم این اتفاقات پیش بیاید اما افتاد و با عادی شدن وضعیت باید زودتر تمرین شروع کنیم.

*فکرش را می کردی تست کرونای بچه ها مثبت شود؟
اصلا در خواب هم نمی دیدم چه برسد به اینکه فکرش را بکنم. اتفاق خیلی عجیبی است که هر ۶ نفر تستشان مثبت شود.فکر نمی کنم تا به حال برای هیچ تیمی پیش آمده باشد.

*تو با حساسیتی که داری شانس آوردی نبودی.
دقیقا من شانس آوردم که نبودم. شاید اگر من با بچه ها برای اردو و تست رفته بودم ، من هم مبتلا می شدم. اما مصدومیت کتفم مرا نجات داد.

*بعد از شنیدن خبر تست مثبت  بچه ها، با آن ها صحبت کردی؟
با آن ها تلفنی تماس گرفتم و خیالم راحت شد که  خدا را شکر حالشان خوب است. علی ، نیما و امیرحسین در خانه هایشان قرنطینه شده اند و رهبری ،فتوحی و باهر هم در خوابگاه فدراسیون .مهم این است که علائم ندارند.

بیشتر بخوانید: 

رازی که بیرانوند درباره استقلال و پرسپولیس لو داد 

عکس تیمی خاص مدافعی که از پرسپولیس به استقلال رفت

۲۵۳ ۲۵۱

کد خبر 1459740

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =