۰ نفر
۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
محکومیت شکارچیان خرس در ارومیه

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: شکارچیان خرس وحشی در ارومیه به ۲ سال اقامت اجباری و تحمل حبس تعزیری محکوم شدند.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، مهران نظری افزود: چهار نفر شکارچی غیر مجاز که در اوایل سالجاری اقدام به شکار غیر مجاز و سپس آزار و اذیت یک قلاده خرس وحشی در روستای "ملونه" ارومیه کرده بودند توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ارومیه محکوم شدند.

وی اضافه کرد: متهمان ردیف اول تاسوم این موضوع طبق صورتجلسه کشف جرم و فیلم ضبط شده از شکار حیوان یاد شده و اینکه پس از شکار اقدام به آزار و اذیت و شکنجه آن به شکل فجیعی با ضربات چوب کرده بودند، شناسایی شدند.

نظری افزود: به علت عدم جلب متهمان ردیف اول و دوم در دادسرا و عدم حضور متهمان ردیفهای اول تا سوم در جلسه دادرسی و دفاعیات غیرموجه متهم ردیف چهارم، بزه انتسابی به نامبردگان محرز و مسلم تشخیص داده شد.

وی ادامه داد: بر این اساس و مبتنی بر ماده ۱۰ قانون شکارو صید و ماده ۲۳ قانون مجازات اسلامی هریک از متهمان ردیف‌های اول تا سوم علاوه بر اقامت اجباری در شهرستان نیک شهر استان سیستان و بلوچستان به مدت ۲ سال ، به انجام خدمات عمومی رایگان از طریق نظافت و نگهداری مراکز حفاظت شده مورد نظر اداره کل شاکی به عنوان نهاد پذیرنده به مدت ۲ هزار ساعت محکوم شدند.

نظری افزود: طبق این حکم هر چهار متهم نسبت به نصب ۵۰ عدد بنر در سطح شهرستان ارومیه با موضوع نحوه حفاظت از محیط زیست و تاثیر آن بر زندگی روز مره انسان با نظارت اداره شاکی و شهرداری ارومیه ملزم می شوند.

وی اضافه کرد: اگر محکومان نسبت به اجرای موارد یاد شده اقدام ننمایند مجازات‌های تکمیلی برای آنان اعمال خواهد شد.

46

کد خبر 1459840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =