اختصاص ۳میلیارد تومان برای نوسازی اتوبوس‌های درون شهری

شهردار محمدیه گفت: با اختصاص ۳میلیارد تومان برای نوسازی اتوبوس‌های فرسوده شبکه حمل و نقل درون شهری محمدیه اقدام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ازقزوین؛ یحیی رحیم لو، شهردار محمدیه در جلسه با مدیرکل دفتر امور شهری استانداری که در سالن جلسات شورای محمدیه برگزار شد گفت: ارتقای سطح دانش شهرداران و شوراهای اسلامی از کارهای خوبی است که توسط دفتر امور شهری استانداری مورد توجه جدی قرار گرفته و با این کار شاهد به روز شدن نیروهای آتش‌نشانی و ارتقای مهارت افراد ، تقویت بنیه مهارتی کارکنان شهرداری و افزایش رضایتمندی مردم هستیم.
 او بیان کرد: خوشبختانه با افزایش اعتبارات ارزش افزوده و اختصاص یک میلیارد تومان به شهرداری امیدواریم بتوانیم تکمیل پارک شهر محمدیه را تسریع کنیم تا این پروژه در اختیار شهروندان قرار گیرد.
این مقام مسئول بیان کرد: اعضای شورای شهر همکاری خوبی با شهردار دارند و این رویکرد با درک متقابل در خدمت رسانی به شهروندان و تکمیل طرح ها و تسریع در امور عمرانی کمک زیادی کرده است.
شهردار محمدیه در ادامه گفت: با اختصاص ۳میلیارد تومان برای بازسازی اتوبوس های شبکه حمل و نقل عمومی قرار است با خریدن سه دستگاه اتوبوس جدید هم به نوسازی شبکه کمک کنیم.
 او گفت: در شهر محمدیه با استفاده از ۳۲۰دستگاه تاکسی اتوبوس و مینی بوس نسبت به جابجایی مردم اقدام می‌شود و خارج کردن خودروهای فرسوده و تامین نیازهای مردم در دستور کار قرار دارد.
رحیم لو بیان کرد: محمدیه در ردیف هزار شهر پاک و شهر بدون دخانیات محسوب می شود و با اجرای طرح هر محله یک پایگاه سلامت اقدامات خوبی در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی در دوران کرونا هم صورت گرفته است.
 شهردار محمدیه از کمبود نیروی انسانی در این شهر با توجه به گسترش فعالیت ها خبر داد و اظهار کرد: ساختار نیروی انسانی شهرداری برای یک جمعیت ۶۰هزار نفری پیش‌بینی شده و امروز با ایجاد ناحیه شهری مهرگان با بیش از ۴۰هزار نفر ،جمعیت این دو شهر به ۱۰۰هزار نفر میرسد که قادر به پاسخگویی به مطالبات مردم نیستیم. 
 او با ابراز نگرانی از شرکت نکردن پیمانکاران در مزایده ها گفت: به دلیل افزایش هزینه‌ها متأسفانه بیش از یک ماه است که کسی در مزایده و مناقصه‌های شهرداری شرکت نکرده و برای اجرای طرح‌های پردیس سینمایی امید و جاده سلامت هنوز درخواستی نداشته ایم.
 رحیم لو از گشوده شدن گره کور پروژه تجاری مروارید با همکاری معاونت عمرانی استانداری و مدیر کل راه و شهرسازی استان‌ها خبر داد و افزود: هر چند این موضوع پس از سال‌ها رفع مشکل شده اما در حال حاضر عوارض ۳میلیارد تومانی آن ۱۸میلیارد تومان افزایش یافت که قادر به پرداخت آن نیستیم و از مسئولان استانی انتظار داریم هزینه ها را تعدیل کنند.
شهردار محمدیه بابت واگذاری ۱۱هزار متر زمین برای تامین منابع مالی پروژه‌ها از مدیرکل راه و شهرسازی و از رسانه‌ها برای اطلاع رسانی مطلوب از فعالیت شهرداری محمدیه تشکر و قدردانی کرد.

46

کد خبر 1459902

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =