انتقاد انجمن مامایی از تصمیم ثبت‌احوال/ امکان تأخیر در تولد وجود ندارد

فارس نوشت: رئیس انجمن مامایی ایران با انتقاد نسبت به تصمیم اخیر سازمان ثبت احوال در مورد تاریخ تولدهای لاکچری، گفت: تصمیم اخیر انجام شده از نظر علمی غلط است.

ناهید خداکرمی، رئیس انجمن مامایی ایران و رئیس کمیته سلامت شورای شهر پایتخت درباره موضوع تولدهای لاکچری در تاریخ ۹۹.۹.۹ و تصمیم اخیر ثبت‌احوال در این زمینه اظهار داشت: متأسفانه سازمان ثبت‌احوال تصمیم اشتباهی در این راستا اتخاذ کرده و اعلام شده است که همه نوزادانی که از تاریخ یکم تا ۱۵ آذر متولد شوند تاریخ تولد آنها ۹۹.۹.۹ ثبت می‌شود.

وی افزود: متأسفانه سازمان ثبت احوال هیچگونه مشورتی در این زمینه با کارشناسان مامایی و حوزه پزشکی نداشته چرا که نمی‌توان تولد نوزاد را به تأخیر انداخت ولی امکان جلو انداختن تولد تا حدودی امکانپذیر است.

رئیس انجمن مامایی ایران با تأکید بر اینکه من اساسا با این تصمیم ثبت‌احوال مخالف هستم، گفت: به نظرم اگر هم می‌خواستند برنامه‌ای در این زمینه داشته باشند باید تاریخ‌های تولید نهم تا بیستم آذر را برای تولد های لاکچری در نظر می‌گرفتند و این مسأله منطقی‌تر بود که تولدهای یکم تا پانزدهم را به عنوان تاریخ تولد ۹۹.۹.۹ در نظر گیرند.

خداکرمی این تصمیم را بدعتی خطرناک برشمرد و گفت: ‌اینکه در تاریخ تولد نوزادان دست برده شود در آینده تاریخ چه چیزی در مورد ما خواهد گفت.

وی بیان داشت: من با این تصمیم اشتباه که تبعات مختلفی به همراه دارد مخالفم چرا که در اثر آن مشکلات دیگری به وجود خواهد آمد و باید آگاهی خانواده‌ها را بالا برد و تیم‌های درمان، والدین را قانع کنند که تغییر تاریخ زایمان و به عبارتی جلو انداختن آن خطرناک است.

رئیس انجمن مامایی ایران بیان داشت: هیچ تولدی که خود به خود رخ دهد نمی‌توان جلوی آن را گرفت و تصمیم ثبت‌احوال بدون نظر کارشناسان مامایی انجام گرفته و دارای انقلت و غلط علمی است.

۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1460188

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =