تخریب ۳۷۵ مورد تغییر کاربری غیر مجاز در کرج

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج اعلام کرد: در راستای حفاظت از بستر تولید، ۱۹۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان کرج به چرخه تولید بازگشت.

به گزارش خبرآنلاین از البرز ؛ «اسماعیل صارمی» افزود: هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی بدون اخذ مجوزهای قانونی ممنوع بوده و مطابق قانون با افراد خاطی به شدت  برخورد خواهد شد و برای واحدهای تولیدی نیز تغییر کاربری بر اساس مقررات در این نهاد بررسی و تصمیم گیری خواهد شد. 

اسماعیل صارمی از آزادسازی اراضی ماهدشت، قلب کشاورزی شهرستان کرج با حضور نماینده دادستان و عوامل انتظامی این شهرستان در روز پنج شنبه ۶ آذرماه ۹۹ خبر داد و عنوان کرد که این عملیات شامل تخریب ۳۷۵ مورد تغییر کاربری غیر مجاز بوده است.

 مدیر جهاد شهرستان کرج گفت: حفاظت از حریم اراضی کشاورزی  مهمترین گام در راستای تولید غذا، عدم وابستگی به واردات و نیز  حمایت از مردم در خصوص به دام افتادن ایشان در دام سودجویان است.

صارمی در ادامه با اشاره به اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی در ماهدشت کرج گفت: بر اساس پیگیری‌های مستمر این مدیریت از طریق سامانه ۱۳۱ و با حکم مرجع قضائی در ماهدشت، ۳۷۵ مورد تغییر کاربری غیرمجاز از قبیل دیوار کشی، بنا، استخر، آلاچیق و محوطه سازی و دپوی مصالح تخریب و ۱۹۰ هکتار از اراضی کشاورزی آزادسازی شد.

مدیر جهاد کشاورزی کرج ضمن قدردانی از مساعدت و همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی شهرستان جهت اجرای احکام قضایی و جلوگیری از تغییر کاربری های غیرمجاز ، حفظ و حراست از باغات و اراضی کشاورزی را جزء اولویت های مدیریت جهاد کشاورزی دانست و تاکید کرد که تمام توان و ظرفیت ها را در این راستا به کار خواهند گرفت.

۴۶

کد خبر 1460443

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =