۰ نفر
۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
وجود ۵ هزار رقبه در استان اردبیل

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: انتخاب امین رقبات و موقوفات استان، گام بلندی در راستای ساماندهی هر چه بیشتر و بهره‌گیری از این ظرفیت‌های معنوی و اقتصادی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، حجت‌الاسلام مهدی ستوده اظهار کرد: انتخاب امین موقوفات و رقبات اگر چه در سال‌های قبل در سازمان اوقاف کلید خورده است، اما در دو سال گذشته قوت بیشتری گرفته و به عنوان یکی از راهبردهای اصلی سازمان اوقاف در نقاط مختلف کشور دنبال می‌شود.

وی افزود: وجود نزدیک به ۵ هزار رقبه در استان  ظرفیت ارزشمندی است که با بهره‌گیری برنامه محور می‌تواند نقش موثری در تقویت بنیه اقتصادی استان اردبیل ایفا کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل بیان کرد: انتخاب هوشمندانه و آگاهانه امین موقوفات و ارائه برنامه‌های کاربردی می‌تواند در زمینه صیانت، احیاء و آبادانی رقبات راه‌گشا باشد.

ستوده تصریح کرد: یک کمیته راهبردی در استان تشکیل شده و مدیران ادارات اوقاف شهرستان‌ها و کارکنان اداره کل اوقاف استان باید در این امر خطیر به نحو احسن نقش‌آفرینی کنند.

وی بیان داشت: متولیان اوقاف مسؤولیت خطیری بر عهده دارند و امانت‌داری صفتی پسندیده است که همه ما به عنوان متولیان وقف، باید به آن عمل کرده و با جدیت کارها را انجام دهیم و به هدف سازمان اوقاف که همان یکپارچه‌سازی رقبات، درآمدها و نیات واقفان است، جامعه عمل بپوشانیم.

وی ابراز امیدواری کرد با کمک امین موقوفات بتوان در راستای افزایش بهره‌وری و درآمدزایی موقوفات اقدامات خوبی انجام داد.

46

کد خبر 1460488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =