امام جمعه قزوین:برخی مسئولان در حال پرکردن جیب خود هستند

امام جمعه قزوین در برنامه سروش آسمانی گفت: برخی مسئولیت پیدا کردند که به مردم خدمت کنند و فقر را از بین ببرند اما در حال پرکردن جیب خود هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین در برنامه زنده تلویزیونی سروش آسمانی که به صورت زنده از شبکه قزوین به روی آنتن می رود، در خصوص راه‌های توبه اظهار کرد: خدای متعال ما را به توبه نصوح دعوت می‌کند؛ یعنی خالصانه و از صمیم دل و حقیقی توبه کنید و به مسیر خدا بازگردید، درباره تقوا امام صادق (ع) فرمودند تقوا این است که خدا جایی که باید شما را ببیند آنجا حضور داشته باشید و جایی که نباید شما را ببیند آنجا حضور نداشته باشید.
او تصریح کرد: زمانی که ما از صراط مستقیم زاویه می‌گیریم باید برگردیم گاهی ما در تمام عمر خود در غیر راه مستقیم قرار می‌گیریم و زمانی که در قیامت از ما سوال می‌شود عمر خود را در چه راهی گذراندید دست خالی هستیم. توبه یعنی حواسمان باشد که عمر خود را تلف نکنیم و حقیقتاً در مسیر درست الهی گام برداریم.
آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: در آیه۳۵ سوره نور می‌خوانیم خدا هر کسی را بخواهد با نور خود هدایت می‌کند. در روایات مشخص شده ائمه علیهم السلام و قرآن کریم همان چراغ‌های نورانی و روشن هستند که خداوند آنها را در مسیر زندگی ما قرار داده است.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: در آیه ۴۰ سوره نور می‌خوانیم هر کسی که خداوند او را نورانی نکند او هیچ نوری نخواهد داشت، هر کسی که دلبسته پیامبر و ائمه نیست نورانی نیست و دلمرده است.
او تصریح کرد: اگر دل‌ها آرامش پیدا کند لبخند و شادی واقعی نصیب انسان می‌شود اما شادی و خوشحالی ظاهری، آرامش واقعی نصیب انسان نمی‌کند، انسانی که در مسیر ولایت خدا حرکت می‌کند خدا و پیامبر و ائمه اطهار (ع) همه یک ولی برای او هستند اما اگر در مسیر غیر ولایت خدا حرکت کند دارای ولایت‌های طاغوت و شیطانی می شود.
این مقام مسئول با بیان اینکه همواره قدردان مسئولان لایق هستیم، ادامه داد: برخی مسئولیت پیدا کردند که به مردم خدمت کنند و فقر را از بین ببرند اما در حال پرکردن جیب خود هستند، این مسئولان تعداد اندکشان هم خسارتشان زیاد است.
امام جمعه قزوین بیان کرد: برای نمونه نهاده‌های دامی در شرایط امروز مسئله‌ی مهمی در حوزه کشاورزی است که باید به موقع به مرغداری‌ها برسد تا قیمت مرغ سر به فلک نکشد، اما یک مسئول با یک سهل انگاری و تاخیر در خدمت به مردم وضعیتی درست می‌کند که بازار دلالی شیوع پیدا کند و گرانی افزایش پیدا کند و در نتیجه سفره‌های مردم خالی می شود، این مسئول به جای نعمت برای مردم تبدیل به نقمت می‌شود.
این مقام مسئول با اشاره به مناسبت‌های تقویمی ابراز کرد: شهادت روحانی مبارز سید عبدالحسین واحدی که جزو فداییان اسلام بود جزو مناسبت‌های این ایام است، این شهید بزرگوار همراه دوستانش زمانی قیام کردند و مقابل ظلم ایستادند که جز شهادت چیزی را مقابل خود نمی‌دیدند و زمینه ساز پیروزی انقلاب شدند.
امام جمعه قزوین اظهارکرد: روز نیروی دریایی جزو دیگر مناسبت‌های این ایام است، از حمایت حماسه آفرینانان نیروی دریایی قدردانی می‌کنیم. در زمان جنگ تحمیلی این عزیزان با ابتدایی‌ترین سلاح‌های دفاعی جان خود را به دست گرفتند، اما امروز با بالاترین تجهیزات به ناوگان امریکایی دستور می‌دهند که در کدام مسیر حرکت کنند.
او تصریح کرد: روز بزرگداشت شیخ مفید را در پیش داریم، شیخ مفید دارای کتاب "الامالی" است که در تمام حوزه‌ها کاربرد دارد. شیخ مفید شاگردان بزرگی دارد که شیخ طوسی و سید مرتضی و سید رضی دو برادر بودند که جزو شاگردان بزرگ این عالم برجسته هستند.
آیت‌الله عابدینی یادآور شد: شهادت آیت الله مدرس توسط قلدری به نام رضاخان صورت گرفت و این روز به روز مجلس نامگذاری شده است. وی یک نماینده عزتمند و مفید و الگو برای همه جهانیان است، کسی که شجاعت داشت و زمانی که همه نمایندگان مجلس آن دوره از حضور شوروی سابق ترسیده بودند و حرفی نمی‌زدند، این عزیز در مجلس صحبت کرد که ما با آمدن روس‌ها مخالفت می‌کنیم و با این عملکرد نمایندگان دیگر هم اعتماد به نفس پیدا کردند.
او تأکید کرد: نمایندگان مجلس باید بدانند که تلاش آنها کسب آبرو و عزت برای کشور باشد و الگوی خود را شهید مدرس قرار دهند که ساده زیست اما قدرتمندانه برای اسلام زحمت کشید.
امام جمعه قزوین درباره مطرح شدن مذاکره دوباره با امریکا عنوان کرد: حرف از مذاکره در شرایط امروز به واسطه تغییر ریاست جمهوری در امریکا از سوی عده ای غرب‌زده نشان می‌دهد که آنها از تجربه‌های قبلی خود عبرت نگرفته اند، امروز جلادی رفته و جلاد دیگری آمده و با دیروزی فرقی ندارد.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: اعتقاد ما این است که جلادها در امریکا نوبت عوض می‌کنند بنابراین گوش ما باید به فرمان رهبری باشد و به توانمندی‌های داخلی تکیه کنیم و به دشمنان هیچ گونه اعتمادی نداشته باشیم.
او با اشاره به مناسبت روز جهانی معلولین گفت: خوشبختانه در استان قزوین به واسطه حضور یک سردار معلول که اعتقاد به توان داخلی و استفاده از معلولان در حوزه تولید دارد یک شرکت بزرگ تولیدی راه اندازی شده است، این شرکت با سابقه چندین ساله با تکیه بر امکانات یک معلول راه اندازی شده و محصولاتش در کل کشور موثر است و یک خوشبختی برای استان قزوین است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: برای درگذشتگان کرونایی و عزیزانی که در این دوران درگذشتند و شرایط برگزاری مراسم برای آنها نبود طلب بخشش و همچنین برای مریضان طلب شفا از درگاه خدای متعال می کنیم و امیدواریم خداوند خیر و برکات و رحمت خود را نصیب همه ما کند.

46

کد خبر 1460547

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =