بارش باران و برف دوباره آذربایجان‌شرقی را فرا می‌گیرد

ایرنا نوشت: رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با ورود سامانه بارشی جدید به استان، بارش باران و برف مناطق مختلف را فرا می‌گیرد.

محمد امیدفر با بیان اینکه سامانه بارشی جدید از اواخر امروز و اوایل روز یکشنبه به تدریج وارد استان می شود، افزود: این سامانه همچنین موجب بروز مه و وزش باد گاهی تا نسبتا شدید می شود.

وی با بیان اینکه این سامانه روز دوشنبه به تدریج از استان خارج می شود، اظهار داشت: سامانه بارشی جدید همه نواحی به ویژه نیمه جنوبی استان را دربر می گیرد و موجب کاهش نسبی دما می شود.

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: این سامانه در مناطق گرمسیر موجب آبگرفتگی معابر شده و در مناطق سردسیر، کولاک برف، کاهش دید و لغزندگی جاده ها به ویژه گردنه ها و جاده های کوهستانی را به دنبال دارد.

امیدفر، به مسافران و رانندگان توصیه کرد، از سفرهای غیرضروری در این روزها اجتناب کرده و در صورت ضرورت در کنار رعایت نکات ایمنی خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی مجهز کنند.

وی همچنین انجام اقدامات به موقع در خصوص برف روبی و نمک پاشی راه های ارتباطی و معابر عمومی، مدیریت در توزیع و مصرف حامل های انرژی و توجه به توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی را خواستار شد.

48

کد خبر 1460609

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =