اسرائیل؛ در تیررس انتقام سخت و عواقب ترور دانشمند ایرانی

رئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادوار مجلس می گوید: ترورشهید فخری‌زاده با پاسخ سختی از سوی جمهوری اسلامی ایران مواجه می شود و رژیم صهیونیستی منتظر عواقب آن باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ترور محسن فخری زاده، دانشمند ایرانی و از چهره های شاخص در صنایع نظامی و دفاعی ایران همچنان محور اصلی اخبار و تحلیل های رسانه ای است، بسیاری براین اعتقادند که باید ردپای موساد و برخی کشورهای منطقه را در این ترور دید. در این میان مسئولان سیاسی و نظامی ایران گرچه تاکید بر پاسخ سخت ایران به رژیم صهیونیستی دارند اما دستگاه های امنیتی نیز همچنان در پی بررسی و کشف دیگر آمران و عاملان این جنایت هستند.

در همین راستا، علاءالدین بروجردی با اشاره به ترور شهید محسن فخری‌زاده، با تسلیت و تبریک به رهبری و ملت ایران، به خبرگزاری خبرآنلاین گفت: این اقدام بدون تردید یک طراحی آمریکایی-صهیونیستی است و با توجه به اظهاراتی که رسانه های صهیونیستی و این رژیم غاصب عنوان کردند، در ادامه جنایت های قبل شان و به دلیل احساس ضعفی است که در مقابل قدرت روزافزون ایران دارند، به همین جهت دست به حذف فیزیکی دانشمندان ما زدند.

بیشتر بخوانید؛

معمای «ترورِ آبسرد»؛ انتقام سخت در انتظار آمران ترور محسن فخری‌زاده

ایران پاسخ سختی خواهد داشت

وی ادامه داد: این اقدام قطعا با پاسخ سختی از سوی جمهوری اسلامی ایران مواجه می شود اما در درجه اول کشف عوامل خودفروخته این جنایت طراحی شده اهمیت دارد و مسئولان امنیتی کشور هم باید جوری برنامه ریزی کنند که همراه با خنثی سازی طراحی های دشمنان برای حذف نخبگان و دانشمندان، تمهیدات ویژه ای به کار برند تا شاهد تکرار این حادثه تلخ نباشیم.

حذف چهره‌های تاثیرگذار علمی ایران، سیاست راهبردی رژیم صهیونیستی است

رئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادوار مجلس درباره پشت پرده اهداف این ترور و تلاش دشمنان برای به تنش کشیدن سیاست خارجی ایران در منطقه و جهان است، اظهار کرد: مسلم ومسبوق به سابقه است که هدف اصلی آنها حذف توانمندی های علمی کشور است. زمانی که ترورهای قبل هم انجام می شد بحث سیاسی مطرح نبود هرچند ممکن است این هدف فرعی را هم دنبال کنند اما سیاست راهبردی رژیم صهیونیستی با توجه به رشد روزافزون دانش در کشورمان، حذف چهره های تاثیرگذار علمی ایرانی است.

بروجردی تاکید کرد: آنها در زمان اشغال عراق توسط آمریکایی ها هم تعداد زیادی از دانشمندان عراقی را ترور کردند و این اهداف آنجا هم پیگیری می شد در واقع این رژیم تروریستی نامشروع در این زمینه نقش اساسی ایفا کرده و اکنون باید مسئولیت عواقب آن را هم به عهده بگیرد.

این جنایت‌ها مانع حرکت پرشتاب علمی کشور نیست

وی با اشاره به سفر اخیر پمپئو و دیدار با نتانیاهو، درباره تاثیر این دیدار، تصریح کرد: طراحی‌های پیچیده عملیاتی تروریستی معمولا نیازی به دیدارهای رسمی و علنی ندارد چون آنها مدت های طولانی برای این کار زمان گذاشتند که چنین ضربه ای به پیکر علمی کشور وارد شد اما غافل هستند که این اقدامات و جنایت ها نمی تواند مانع حرکت پرشتاب علمی کشور باشد بلکه انگیزه های بیشتری میان همراهان و همرزمان این شهید بزرگوار ایجاد می کند.

بروجردی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا امکان دخیل بودن برخی کشورهای منطقه در این ترور وجود دارد یا خیر، گفت: پیش از اینکه گمانه زنی در این باره داشته باشیم باید منتظر نتیجه تحقیقات مسئولان امنیتی کشور بود و آنها هم قطعا اینگونه مسائل را شفاف با مردم در میان میگذارند.

۲۷۲۱۴

کد خبر 1460616

برچسب‌ها