بیانیه ارتش آمریکا درباره استقرار ناو هواپیمابر در خلیج فارس

ایرنا نوشت: نیروی دریایی ارتش آمریکا در بیانیه‌ای ادعا کرد که استقرار ناو هواپیمابر «نیمیتز» در خلیج فارس، «تهدید خاصی» برای هیچ طرفی در این منطقه محسوب نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری «سوییس اینفو»، نیروی دریایی ایالات متحده هفته گذشته ناو هواپیمابر نیمیتز را چند روز قبل در خلیج فارس مستقر کرد، اما نیروی دریایی ارتش این کشور امروز (شنبه) اعلام کرد که این اقدام هیچ ارتباطی با تهدید خاصی ندارد.

«ربکا رباریچ» سخنگوی ناوگان پنجم ایالات متحده مستقر در بحرین، پس از استقرار این ناو در روز چهارشنبه گذشته در خلیج فارس، در بیانیه‌ای از طریق  پست الکترونیکی نوشت: هیچ تهدید خاصی وجود ندارد که باعث بازگشت گروه رزمی ناو نیمیتز به منطقه شود.

وی افزود: استقرار مجدد این ناوگان در خلیج فارس مربوط به کاهش تعداد نیروهای آمریکایی در عراق و افغانستان است، زیرا این اقدام به ما اطمینان می‌دهد که توانایی کافی برای پاسخگویی به هر تهدیدی را داریم و به عملیات بر ضد نیروهایمان در هنگام کاهش آنها را می‌توانیم پاسخ و دفع کنیم.

آمریکا بر اساس سیاست «دونالد تراپ» در حال کاهش نیروهای این کشور در عراق و افغانستان است، البته پارلمان عراق چند ماه پیش تصویب کرد که نیروهای متجاوز آمریکایی هرچه سریعتر باید از این کشور خارج شوند هر چند واشنگتن تاکنون پاسخ روشنی به این تقاضای پارلمان عراق نداده است.

کاهش نیروهای آمریکایی در افغانستان نیز بر اساس توافق واشنگتن با گروه طالبان صورت گرفته است .

23311
کد خبر 1460660

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • عباس IR ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
  0 0
  امریکا هرچه ناوگانش را نزدیکتر بیاورد به نفع ماست چرا که بعنوان اهداف ثابت ونزدیک هدف گیری آنها برای ما راحت تر می شود.ما دلمان می خواهد که امریکا تمام ناوگانش را به خلیج فارس بیاورد.
 • IR ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  5 2
  ای وای من که از ترس دارم میمیرم ،باز این اسباب بازی اومد،شلوغ کنی غرقت میکنیم و باهات شوخی نداریم
 • علی حیدری IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  4 1
  دوران این مفت گوئیها به سر آمده ، گذشت آن زمانی که با اسقرار یک ناو این چنینی در هر منطقه حاکمان آن دیارهاماست ها را کیسه می کردند. والان بعضها این گونه استقرار را بهترین هدف می پندارند.
 • ارمیا IR ۲۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
  0 0
  ی وقت تو رو خدا ما رو تهدید نکنید ما خوابمون نمیگیره از ترس دوران بزن و در رو تموم شده
 • مهربان IR ۰۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
  0 0
  ناو به اون عظمت حریف شجاعت و دلاوری چند تا قایق تندروی ما هم نیست متجاوز با هدف پیروز شدن و زنده ماندن می جنگد اما مدافعین ما بی پروا و با هدف دفاع با نثار جان خود می جنگند بخاطر همین حریف نیستند و وقتی دستگیر می شوند گریه می کنند مثل بچه ها
 • IR ۰۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
  0 0
  آشغال ، پرهزینه ، وآسیب پذیرتراز این ناوها نداریم این ناوها برای کشورهایی مثل عراق سوریه افغانستان جواب میده کشوری مثل ایران که توانایی ساخت وشلیک موشک بالستیک نقطه زن درحدماشین درحال حرکت روداره دیگه زدن ناوی به اون بزرگی کاری نداره.
 • کامران IR ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
  0 0
  نیازی به جنگ نیست مردم از گرسنگی و بی توجهی مسئولان دارن میمیرن بعد یه سرس شکم سیر میان اینجا تز دادن که آماده شهادتیم یه شب گرسنه بخواب بعد ببین مال این حرفا هستی