ابوالقاسم طالبی: ساخت فیلم درباره ترور دانشمندان هسته‌ای دغدغه می‌خواهد نه جوگیری!

مهر نوشت: ابوالقاسم طالبی کارگردان سینما ضمن محکوم کردن ترور دانشمند شهید محسن فخری‌زاده تأکید دارد تأثیرگذاری آثار سینمایی با محوریت دانشمندان هسته‌ای و ترور آن‌ها از دغدغه افراد ناشی می‌شود.

ابوالقاسم طالبی با اشاره به شهادت دانشمند شهید محسن فخری‌زاده درباره لزوم ساخت آثاری درباره ترور دانشمندان هسته‌ای تاکید کرد: ساخت فیلم‌هایی درباره چنین افرادی از دغدغه افراد ناشی می‌شود و افراد دغدغه‌مند می‌توانند درباره چنین افرادی فیلم بسازند.

وی درباره تأثیر دغدغه‌مندی کارگردان در ماندگاری یک اثر سینمایی ادامه داد: در سطح جهان هم چنین است، برای مثال اگر مصطفی عقاد درباره پیامبر گرامی اسلام (ص) فیلم ساخت این موضوع از دغدغه او می‌آمد یا برعکس اگر استیون اسپیلبرگ «فهرست شیندلر» را ساخت و تأثیرگذار هم بود، به این دلیل بود که او خود از خانواده‌ای یهود بود و سال‌ها چنین دغدغه‌ای را داشت.

کارگردان «قلاده‌های طلا» ادامه داد: درباره ماجرای فتنه هم فیلم‌هایی ساخته شده اما آنچنان ماندگار نشده است، چون برگرفته از دغدغه افراد نبود. دغدغه با جوگیری تفاوت دارد. ان‌شالله دوستان جوان و دغدغه‌مند بتوانند این ستاره‌های درخشان خلقت خداوندی در این عصر را با آثار درخورشان بیشتر بشناسانند.

وی در پایان گفت: شهادتی مانند شهادت شهید محسن فخری‌زاده آرزوی هر انسان آزاده و آزادی‌خواه است چون او به دست شریرترین افراد جهان شهید شد که همواره با انسان‌های نیک در حال جنگ هستند.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1460808

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
    0 0
    اگر تنها یک اثر هنری خلق میکردی که به یک دردی بخوره تا ابد مریدت میشدم. امثال تو بابت رانتی که در لباس هنر ازش سؤ استفاده میکنید چه آتیشها که نسوزوندین در این مملکت!