دکتر فتحی: تورم بازار قدرت خرید را از مردم گرفته است

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در سوالی از وزیر صنعت به کم کاری دولت در کنترل قیمت ها و نظارت بر بازار انتقاد کرد.

به گزارش خبرآنلاین از کردستان: دکتر محسن فتحی دبیر فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی در سوال از وزیر صنعت با اشاره به اینکه بازار کشور، وضعیت آشفته ای را تجربه می کند، گفت: قیمت کالاها به صورت سرسام آور و روزانه افزایش می یابد و بسیاری از مردم قدرت خرید خود را از دست داده اند.
فتحی افزود: سفره مردم از هر زمان دیگری کوچک تر شده است و قیمت خودرو، کالای اساسی، لوازم خانگی و ... در مقابل چشم نهادهای نظارتی سر به فلک کشیده است.
نماینده مردم کردستان با بیان اینکه مردم مضطرب و نگران هستند و موضوع افزایش قیمت های نامتعارف نقل تمام محافل شده است، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی اصلی تنظیم بازار باید پاسخگوی وضع موجود باشد و باید به این پرسش مهم پاسخ دهد که چرا سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و بازرسان مربوط، توان مقابله با افزایش افسار گسیخته قیمت ها را ندارند؟
وی افزود: چرا با متخلفان( اعم از تولیدکننده، وارد کننده و عرضه کننده) برخورد سریع و جدی نمی شود؟ چرا بازار به حال خود رها شده است و تدبیری اندیشیده نمی شود؟ مردم در این حوزه از مسئولان ذیربط سوالات جدی دارند و مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی اصلی تنظیم بازار باید پاسخ گوی آنان باشند.

46

کد خبر 1460905

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =