شما نظر دادید:دعواهای جناحی خطر حمله نظامی به ایران را افزایش می‌دهد

کاربران خبرآنلاین در یک نظرخواهی می گویند که دعوای جناحی در داخل کشور سبب می شود دشمن به خود اجازه حمله نظامی به ایران را بدهد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دونالد ترامپ در واپسین لحظات عمر دولت خود خیال حمله نظامی به ایران را داشته است. اما مشاوران او خصوصا مایک پمپئو وزیر خارجه و مایک پنس معاون اول دولت ایالات متحده مانع از انجام این حمله شده اند. ترامپ پس از ناکامی از حمله به ایران، تحریم های گسترده ای را علیه ایران وضع کرد.

سیاست فشار حداکثری امریکا این روزها بیش از چند سال گذشته شدت گرفته است که حتی تصمیم به حمله نظامی هم گرفته شده، شما فکر می کنید علل این حجم از فشار علیه کشورمان انهم در روزهای پایانی دولت ایالات متحده به چه دلیل و با چه هدفی صورت می گیرد؟ کاربران خبرآنلاین دراینباره نوشتند:

کاربری نوشت: برای نابودی برجام و صنعت اتمی

حسنعلی نوشت: معمولا ادم های شکست خورده زیاد هارت و پورت می کنند ولی اینا سبب نمیشه ما مراقب نباشیم ما چندبار از دیوانگانی چون صدام در منطقه و کسانی مثل استاین وهیتلر و روزولت در سطح جهانی اسیب دیدم پس باید خیلی مراقب اشیم

آرمین نوشت: اینا همه اش جنگ روانی که ایران و بکشونن پای میز مذاکره و ایران و بترسونن تا تعهدات هسته ای ذیل برجام و بیش از این زیرپا نزاره و نره سراغ غنی سازی20 درصد و بالاتر که مجلس دولتو موظف به انجام اون کرد امریکا اگه توان حمله به ایران و داشت حتی یک لحظه هم درنگ نمی کرد نمیگم قدرت نظامی ما از امریکا بیشتره اما امریکایی ها میدونن جنگ با ایران براشون هزینه زیادی داره و ایران عراق و افغانستان نیست کافیه به جنگ های اخیر امریکا نگاه کنید عراق لیبی و ... اول خلع سلاح میکنن خیالشون که راحت شد اونوقت حمله میکنن فکر میکنید چرا شب و روز میگن ایران باید موشک و بزاره کنار؟؟

کاربر بی نامی نوشت: ترامپ که انتخابات رو واگذار کرده نمی خواد بذاره که رقباش مثل ایران یا روسیه یا چین وحتی برخی دیگر آب خوش از گلوشون پایین بره و برای همین می خواد با تهدید و زور کارشو جلو ببره

مخاطب بی نام دیگری با اشاره به سفر نتانیاهو به شهر نئو م عربستان و دیدار با بن سلمان و پمپئو نوشت: دور هم جمع شدن عناصر شروری چون نتانیاهو بن سلمان در گفتگو با وزیر خارجه بی مغز امریکا این پیام رو یده که اونا یادر حال نقشه کشی برای اقدامات ایذایی هستند یا می خواهند حواس ما را مشغول کنند ولی بهر صورت هوشیاری ضرورت دارد.

کاربر دیگری با اشاره به فروش سلاح به کشورهای عربی منطقه یادآور شد: به نظرم کلا کارهای تبلیغاتی و شانتاژهای خبری خاورمیانه دست پخت سران تل اویو هست تا هم خودشونو بیمه کنن و هم کشوهای عربی رو بترسونن که داره جنگ میشه پس بیایین با ما باشید و از ما سلاح بخرید

عباس با اشاره به شکست فشار حداکثری ترامپ علیه ایران نوشت: چون نتوانست ایران را وادار به مذاکره کند.سیاست امریکا تحت فشار قرار دادن ایران به قصد مذاکره است.چنانچه ایران وادار به مذاکره نشود حمله به تاسیسات نظامی وحیاتی واستراتژیک ایران مد نظر قرار می گیردتا ایران تضعیف و وادار به قبول شکست شود و به کلیه خواسته های امریکا تن دردهد.نمونه این روند حمله امریکا به ژاپن وحمله اتمی به ژاپن بود.امریکا کشوری است که در صورت نیاز از آخرین توانایی هایش برای شکست حریف ازجمله سلاحهای اتمی ،هیدروژنی ،شیمیایی ،میکروبی و...استفاده خواهدکرد ودر استفاده از این سلاحها منع اخلاقی ندارد.

الن با اشاره به دعوای جناحی داخلی و تندروهای داخل ایران، همچنین حمایت مقعطی چین و روسیه از ایران نوشت: جنگ چه سودی برای امریکایها دارد تحریم ها با هماهنگی بازیگران داخلی با نا کارامدی شان و عدم وجود عدالت اجتماعی دست در دست هم داده و زمینه اعتراضات را فراهم نموده تحریمها هم باعث بسته شدن دست دولت برای مانورهای معشعیتی مردم شده تقریبا امید امریکایها را به جریان داخلی بیشتر کرده و فکر نمیکنم هیچ گزینه جنگی مد نظرشان باشد ضمن اینکه این گزینه بدون هماهنگی و چراغ سبز روسها و چینیها هیچ وقت بوقوع نخواهد پیوست و اگر موضوع هسته ای یا تولید اسلحه های هسته ای به نقطه حساس برسد حتما روسها و چینیها نیز کنار میکشند و هماهنگ میشوند ان موقع امریکا میتواند گزینه جنگ را به صورت جدی در دستور کار قرار دهد .

کاربر بی نامی با اشاره به انتقام سخت ایران از ترور شهید سپهبدسلیمانی نوشت: به نظر من ایران در قضیه سردار سلیمانی نشان داد بمباران پایگاه های امریکا با تمام تبلیغات هالییودی هم ممکن است و هم انگیزه و قدرت تصمیم گیری لازم در زمان مناسب را دارد..حالا هزار بار بگن ضربه مغزی خفیف..بگن کوه و بیابون رو شخم زدن...خودشون میدونن دیگه مصونیت ندارن و خط قرمز شکسته شده.

علی با اشاره به دعوای جناحی در داخل و توهین های نمایندگان مجلس به رئیس جمهور نوشت: خوب معلومه وقتی درمجلس رئیس کمیسیون امنیت ملی حکم اعدام رئیس جمهورراصادرمی کندترامپ هم که محبوب دل ایشان می باشدجهت همکاری حمله نظامی به ایران راموردبررسی قرارمیده به بیان دیگرآلارم هایی که ماازداخل می دهیم دشمن راامیدواروحتی مشتاق به حمله می کند.

شما کاربران گرامی می توانید با مراجعه به این لینک در این بحث مشارکت کنید؛
شما نظر بدهید/چرا ترامپ قصد حمله نظامی به ایران را داشت؟

310 310

کد خبر 1460926

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =