روایت کارگردان ایرانی از زنی که گرفتار تراژدی خانوادگی می‌شود جایزه ۴۰هزاریورویی برد

فیلمنامه بلند «شفاف» به نویسندگی درناز حاجیها و تهیه‌کنندگی ایزابل گلچنت برنده جایزه بزرگ تولید فیلم از تورینو فیلم لب شد. 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، درناز حاجیها کارگردان سینما که پیش‌تر با فیلم‌های کوتاه خود به موفقیت های بین المللی قابل توجهی دست یافته بود، در مراسم اختتامیه این جشنواره که به صورت آنلاین برگزار شد، جایزه چهل هزار یورویی این رویداد را برای ساخت فیلمنامه بلند «شفاف» با نام انگلیسی Diaphanous کسب کرد. 

«تورینو فیلم لب» رویدادی است که هر ساله همزمان با برگزاری جشنواره فیلم تورینو در ایتالیا، از بین فیلمنامه‌های بلند ارسالی، اقدام به انتخاب بهترین فیلمنامه و اهدای جایزه نقدی در جهت حمایت از تولید سینمایی فیلم، می‌کند. 

جایزه تولید مشترک(Co-production) این رویداد نیز امسال به لوکرشیا مارتل، فیلمساز مطرح آرژانتینی اهدا شد.

در مراسم اهدای جوایز، سخنگوی هیات داوران درباره فیلمنامه «شفاف» گفت: «[شفاف] فیلمنامه ای است که روی تمام اعضای هیات داوران تاثیر گذاشت. این اثر روایت یک زن است که دچار یک تراژدی خانوادگی می‌شود. داستان و نگاه ویژه کارگردان، ما را تحت تاثیر قرار داد. ما منتظر به تصویر در آمدن این فیلمنامه توسط کارگردان و نمایش آن هستیم.»

امسال ده پروژه از کشورهای مختلف همچون شیلی، برزیل، انگلستان، هلند، فرانسه، استرالیا و ... در این رویداد انتخاب شدند.

«شفاف» به نویسندگی و کارگردانی درناز حاجیها و به تهیه‌کنندگی ایزابل گلچنت و شرکت هنگ کنگی چاینیز شدوز، یزدان تبریزی به عنوان دستیار تهیه کننده، تنها نماینده ایران در این رویداد بود.

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1460927

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =