سه متهم به قتل در دادگاه: در مرام ما نیست که همدیگر را لو بدهیم

ایران نوشت:پرونده نزاع مرگبار اشرار ورامین که با حکم پرداخت دیه از سوی ضاربان مقتول در حال خاتمه یافتن بود، با اعتراض اولیای دم، دیوان عالی کشور حکم را نقض کرد و پرونده برای بررسی دوباره به شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

 رسیدگی به این پرونده از 3 سال پیش با درگیری مرگبار چند شرور در شهرستان ورامین آغاز شد. مأموران پس‌از حضور در محل نزاع متوجه شدند که طرفین درگیری هرکدام مسلح به قمه و چاقو بوده‌اند. به این ترتیب سه متهم در محل دستگیر شدند و پس از بازجویی به قتل اعتراف کردند و کیفرخواست علیه آنها صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

درجلسه دادگاه، اولیای دم درخواست قصاص کردند. برادر مقتول که در درگیری حضور داشت به قضات گفت: پیش‌از درگیری در جایی میهمان بودیم و در آنجا صحبت از این شد که چه کسی گنده‌لات محل است! هرکسی رفیق خودش را معرفی می‌کرد و من هم برادرم را که حالا به قتل رسیده معرفی کردم.همین حرف‌ها باعث درگیری شد و این 3 متهم من را کتک زدند.پس از آن من با برادرم تماس گرفتم و ماجرا را برایش تعریف کردم. وقتی برادرم رسید درگیری تمام شده بود.ما سوار ماشین شدیم اما پشت چراغ قرمز اتفاقی آنها را دیدیم و درگیری شروع شد. این 3 نفر هم با قمه برادرم را کشتند.

بعد از اینکه دادگاه شکایت شهود و برادر مقتول را شنید متهمان یک به یک در جایگاه حاضر شدند. اما هیچ‌کدام از آنها قتل را گردن نگرفت و عنوان کردند که نمی‌دانند چه کسی ضربه کشنده را بر بدن مقتول زده است. متهمان هم‌پیمان شده بودند و هر 3 ادعا می‌کردند در مرام‌شان نیست که یکدیگر را لو بدهند.
پس‌از اظهارات متهمان هیأت قضایی وارد شور شدند و هر 3 نفرشان را به پرداخت دیه محکوم کردند که رأی صادره مورد اعتراض اولیای دم قرار گرفت و حکم به دیوان عالی کشور رفت و قضات دیوان هم پس‌ از بررسی حکم دادگاه را نقض کردند و چون قتل عمد تشخیص داده شد، از دادگاه بدوی خواستند تا درباره عامل اصلی قتل بررسی بیشتری صورت گیرد و به این ترتیب پرونده بار دیگر به شعبه 10دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و متهمان پای میز محاکمه رفتند.در این جلسه هم متهمان بار دیگر از معرفی ضارب اصلی و قاتل سرباز زدند. همین موضوع سبب شد تا قضات دادگاه با احضار شاهدان درگیری، ضارب اصلی را که همان قاتل پرونده است شناسایی کنند.
ادامه رسیدگی به این پرونده به جلسه بعد موکول شد.
23302
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1461135

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =