نسخه‌های الکترونیکی در استان فارس جایگزین دفترچه‌های درمان تامین اجتماعی می‌شود

مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس دلیل کم شدن تعداد برگ‌های دفترچه‌های درمان را جایگزین شدن نسخه‌های الکترونیکی اعلام کرد و گفت: دفترچه‌های درمانی این سازمان تبدیل به نسخه‌های الکترونیکی می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از فارس : در شرایطی که مرگ و میر به واسطه بیماری کرونا در کشور جولان می‌دهد و هر روز شاهد افزایش تعداد مبتلایان و فوت‌شدگان ناشی از بیماری کرونا هستیم، اقدام سازمان تامین اجتماعی در کاهش تعداد برگه‌های دفترچه‌های بیمه‌شدگان از ۱۵ برگ به ۹ برگ قابل تامل است.

چرا که مردم در فصول سرد سال بیشتر درگیر بیماری سرماخوردگی و آنفلونزا می‌شوند و با شدت گرفتن بیماری کرونا بیشتر از گذشته از دفترچه‌های درمانی خود استفاده می‌کنند و ناگزیرند که برای تعویض این دفترچه‌های درمانی به دفاتر کارگزاری‌های بیمه تامین اجتماعی مراجعه کنند. از این رو کم شدن تعداد برگه‌های دفترچه خدمات درمانی و افزایش مراجعه بیمه‌شدگان به سازمان تامین اجتماعی خطر انتقال بیماری کرونا را دو چندان‌ می‌کند و سلامتی بسیاری از مردم اعم از کارمندان کارگزاری‌های بیمه و خود بیمه‌شدگان را با خطر جدی مواجه می‌کند.

در همین رابطه مدیرکل سازمان تامین اجتماعی فارس  دلیل کم شدن تعداد برگ‌های دفترچه‌های تامین اجتماعی را جایگزین شدن نسخه‌های الکترونیکی اعلام کرد و گفت: در قالب طرح‌های الکترونیکی، دفترچه‌های درمانی این سازمان تبدیل به نسخه‌های الکترونیکی می‌شود.

ابراهیم کشاورز افزود: با اجرای طرح‌های الکترونیکی از این‌ پس خدماتی که نیاز به مراجعه حضوری مردم به شعب تامین اجتماعی دارند، کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه مردم، سالیانه ۹۰ میلیون بار مراجعه حضوری  به شعب سازمان تامین اجتماعی داشتند اظهار داشت: در این راستا با اجرای طرح‌های الکترونیکی، در فاز نخست ۷۰ میلیون بار این مراجعات حضوری کاهش پیدا می‌کند که این کاهش مراجعات مردمی تا پایان بهمن‌ماه امسال ادامه خواهد داشت.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی فارس با بیان اینکه در قالب طرح ۳۰۷۰ تا آخر بهمن ماه امسال ۳۰ خدمت و هر دوشنبه  چندین خدمت، الکترونیکی و غیرحضوری می‌شوند، افزود: از تعداد ۹۶ میلیون مراجعه سالیانه مردم به شعب تامین اجتماعی، ۷۰ میلیون آن کاهش می‌یابد.

کشاورز با اشاره به دعوت و فراخوان سازمان تامین اجتماعی جهت پیوستن پزشکان و مراکز درمانی و پاراکلینیکی به طرح نسخه الکترونیک گفت: بسته‌های تشویقی خاصی برای توسعه این طرح و برای مجریان این طرح که پزشکان و مراجع پاراکلینیکی هستند دیده شده و پیش‌بینی می‌شود در ماه‌های پیش رو صدور دفترچه‌های درمانی منحل و نسخه الکترونیک جایگزین آن شود.

کشاورز با بیان اینکه با اجرای تعطیلی ادارات در شهرهایی که وضعیت قرمز دارند، توصیه می‌شود مردم از خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی که در سامانه Eservices.tamin.ir  موجود است استفاده کنند، افزود: با توجه به تعطیلی ادارات و احتمال اتمام برگ دفترچه‌های درمانی برخی بیمه‌شدگان، مقرر شده طی روزهای آتی تمهیداتی اندیشیده شود تا خللی در دریافت خدمات درمانی بیمه‌شدگان ایجاد نشود.

46

کد خبر 1461338

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =