اجرای پروژه «هفت خوان» زیر ذربین شهردار یزد و معاونین

شهردار یزد و معاونین وی از مراحل اجرای طرح هفت‌خوان که در راستای مناسب سازی مسیر ها ویژه معلولین برنامه ریزی شده است، بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد، جمال الدین عزیزی، شهردار یزد با حضور در میدان آزادی و خیابان فرخی از خوان سوم از طرح هفت خوان بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند اجرای طرح قرار گرفت.
وی از طرح هفت خوان به عنوان اولین قدم برای اجرای آزمایشی مناسب سازی در معابر شهری یزد یاد کرد و گفت: مشکلات این مسیر توسط گروه پایش شناسایی شده و بر اساس این پایش‌ها کار اجرای طرح آغاز شده است.
شهردار یزد ادامه داد: برخی مشکلات جزئی در طرح تدوین شده توسط مشاوران و کارشناسان وجود دارد که با رفع آنها و صدور مجوزها، به زودی شاهد سرعت گرفتن طرح در مسیر هفت خوان خواهیم بود.
عزیزی با بیان اینکه این طرح از میدان همافر آغاز می شود و تا مسجد جامع یزد ادامه می یابد، افزود: این مسیر یکی از پرترددترین مسیرهای عابر پیاده در سطح شهر یزد به شمار می رود.
بررسی«هفت‌خوان» در محدوده خیابان مسجد جامع
همچنین در ادامه بازدید های میدانی، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری و معاون امور عمرانی و زیربنایی شهردار یزد نیز از طرح مناسب سازی شهری در برج و ساعت و خیابان مسجد جامع یزد بازدید کردند.
سرپرست معاونت شهرسازی و معماری در این بازدید اظهار کرد: تصمیمات خوبی در راستای مناسب سازی مسیر میدان همافر تا مسجد جامع یزد گرفته شده و در چهارراه برج ساعت و خیابان مسجد نیز طرح در راستای نگاه کلانی که به این مسیر وجود دارد، اجرایی می شود.
حجت فلاح با اشاره به بررسی جزئیات طرح افزود: برخی اصلاحات جزئی در مرحله اجرا نیاز است که امیدواریم با رفع آن، به سرعت اجرایی شود.
وی تاکید کرد: با اجرای این طرح، یکی از پرترددترین مسیرهای گردشگری یزد برای عابران پیاده به ویژه معلولان، دسترس پذیر خواهد شد.
سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری یزد خاطرنشان کرد: امیدواریم طرح‌های تدوین شده به سرعت به تایید حوزه ترافیک و شهرسازی برسد و با اصلاح جزئیات مدنظر، شاهد اجرای آن از ۱۲ آذرماه باشیم.
معاون امور عمرانی و زیربنایی شهردار یزد نیز در این بازدید با اشاره به اصلاحاتی که قرار است در مسیر هفت خوان انجام شود، گفت: با هماهنگی‌های انجام شده با میراث فرهنگی و پلیس راهور، قرار شد درهای شیشه ای برج ساعت حذف شود و مانند گذشته، این برج دارای ورودی باز شود.
محمدعلی سلمانی ندوشن از شست‌وشوی نما و نورپردازی برج ساعت تا پایان سال جاری خبر داد و افزود: علاوه بر مناسب سازی، زیباسازی نمادهای شهری نیز مدنظر شهرداری است.
گفتنی است؛ طرح هفت خوان، هفت گره شامل میدان همافر، میدان باهنر، میدان آزادی (باغ ملی)، میدان شهید بهشتی (مجاهدین)، چهارراه شهدا (میدان امیرچقماق)، چهارراه برج ساعت و مسجد جامع و خیابان‌های حدفاصل آنها است.

46

کد خبر 1461367

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =