پیغام هسته ای مجلس ایران به آمریکا و اسرائیل از زبان قالیباف

قالیباف گفت: با تصویب کلیات مجلس اقدام راهبری لغو تحریم، این پیغام را به دشمنان ایران اسلامی داد که بازی یک طرفه پایان پیدا کرده است.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در جریان جلسه علنی امروز مجلس طرح دو فوریت «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران» در دستور کار مجلس قرار گرفت که نمایندگان با ۲۵۱ رای موافق کلیات با آن موافقت کردند.

بر همین اساس، محمدباقر قالیباف،  رئیس مجلس شورای اسلامی امروز سه‌شنبه  بعد از تصویب کلیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران گفت:‌ با تصویب کلیات این طرح مجلس این پیغام را به دشمنان ایران اسلامی داد که بازی یک طرفه پایان پیدا کرده است. 

بنابر گزارش فارس، بعد از اظهارات قالیباف، نمایندگان مجلس شعار الله اکبر، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا، خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست، حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست، ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده از مصوبه خود که در راستای منافع ملی ایرانیان و همچنین لغو تحریم‌ها و کاهش مشکلات معیشتی مردم است دفاع کردند. 

 طرح اقدام راهبری برای لغو تحریم‌ها ۹ ماده دارد که دولت مکلف است برای لغو تحریم‌ها غنی سازی ۲۰ درصدی را عملیاتی کرده و سازمان انرژی اتمی هم استفاده از سانتریفیوژهای نسل ۶ و ۸ و همچنین ساخت راکتور آب سنگین شبیه راکتور سابق اراک، ساخت کارخانه اورانیوم فلزی را در دستور کارش قرار دهد. 

دشمن زبان زور و مقابله به مثل را می‌فهمد

 حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح دوفوریتی «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران»،گفت: در بخش عمده‌ای از این طرح دوفوریتی، تکالیفی در تشخیص، توسعه و افزایش سطح غنی‌سازی و همچنین انباشت و نگهداری آن در نظر گرفته شده و با توضیحاتی که کمالوندی در صحن علنی مجلس داد، مشخص شد که مجلس تکالیفی را در این طرح در نظر گرفته که کاملاً شدنی و قابل تحقق است.

بنابر گزارش مهر، وی با اشاره به گام‌های کاهش تعهدات برجامی، اظهار داشت: مطابق با گام‌های پنج‌گانه کاهش تعهدات برجامی، سطح غنی‌سازی ما از ۳.۶۷ به ۴.۲ درصد رسید درحالی‌که در طرح دو فوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها آمده که سطح غنی‌سازی به بالای ۲۰ درصد برسد چرا که با غنی‌سازی ۴.۲ درصد، دشمن در لغو تحریم‌ها تجدیدنظر نمی‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: مخالفت نمایندگان با این طرح هم این بود که باید این طرح‌ قوی‌تر باشد و کسی با اصل طرح مخالف نیست و همه معتقدند که باید مُشت محکم‌تری بر دهان دشمن زده شود.

ذوالنور افزود: یک نفر از نمایندگان گفت که «این طرح احساساتی است و به دلیل شهادت شهید فخری‌زاده تدوین شده» درحالی‌که چندین ماه است ما این طرح را تهیه کرده‌ایم. مگر ما می‌دانستیم که قرار است شهید فخری‌زاده به شهادت برسد؟

وی تأکید کرد: امروز باید فریاد وحدت و اقتدار از مجلس بلند شود، ما نباید در کلیات طرح تزلزل داشته باشیم، کلیات این طرح باید با بالاترین رأی به تصویب برسد تا بر تن دشمن لرزه بیفتد و زمانی که به جزئیات طرح رسیدیم، نمایندگان می‌توانند روی مواد آن بحث کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: دشمن دیده است که ما همه تعهداتمان را انجام دادیم و آنان هر غلطی می‌کنند؛ اگر عکس‌العمل نشان ندهیم، دشمن بی‌حیاتر می‌شود و باید بدانیم که دشمن زبان زور، تقابل و مقابله به مثل را می‌فهمد.

27215

کد خبر 1461572

برچسب‌ها