تدوین طرح جامع آموزش گردشگری در منطقه آزاد اروند

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند از تدوین برنامه جامع آموزش گردشگری برای جامعه و ارائه دهندگان خدمات مورد نیاز گردشگران، خبر داد.

قدرت اله طمیمیان در گفتگو با خبرنگار خبر آنلاین، با اشاره بر ضرورت بالا بردن سطح آگاهی های تخصصی مردم و دست اندرکاران حوزه گردشگری، اظهار کرد: مرحله ی نخست این طرح در حال تدوین نیز آماده شده است.

وی گفت: به طور حتم ارائه آموزشهای تخصصی و توسعه و تربیت نیروی انسانی به عنوان سرمایه های اجتماعی سبب رشد و توسعه گردشگری می شود که تدوین طرح جامع آموزش گردشگری اقدامی بسیار مهم در همین رابطه است.

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار گردشگری بر توسعه اقتصادی، افزود: در طرح مذکور گروههای هدف و میزان و دوره های مورد نیاز برای آموزش آنان مشخص شده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: در گام نخست این آموزش ها ارائه دهندگان خدمات مورد نیاز گردشگران همچون اصناف، ناوگان تاکسی رانی، کارکنان هتل ها، فرودگاه ها و غیره مد نظر هستند و در مرحله بعد، این آموزشها در قالب تهیه کلیپ ها و محتوای آموزشی و ارائه آنها در مدارس به انجام می رسد که در این باره نیز با ادارات آموزش و پرورش شهرهای آبادان و خرمشهر گفتگو کرده ایم .

طمیمیان یادآور شد: در گام سوم این آموزش ها، به تعداد آموزشگاههای  گردشگری و رشته های مورد نیاز در دانشگاهها افزوده می شود.

وی گفت: به منظور اجرای مناسب و درست طرح جامع آموزش گردشگری مدیران و کار شناسان دولتی به ویژه دست اندرکاران حوزه گردشگری بایستی در این دوره ها شرکت کنند.

46

کد خبر 1461581

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =