آمادگی کامل هرمزگان برای هجوم احتمالی ملخ‌ها

رییس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: اکیپ‌های ردیابی و مبارزه با ملخ در استان سازماندهی شده و با بهره‌گیری از توان نیروهای سازمان و ظرفیت دیگر دستگاههای اجرایی آمادگی لازم برای مبارزه و مقابله با هجوم احتمالی ملخ‌ها به استان مهیا شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی هرمزگان، علی باقرزاده همائی ظهر امروزاظهار کرد: تاکنون ۴۴ هکتار مبارزه بر علیه ملخ های صحرائی انجام شده و حدود ۳۰ هزارهکتار ردیابی در سراسر استان هرمزگان صورت گرفته است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان بیان کرد: تمام امکانات آماده است و در صورت مشاهده هرگونه دسته‌جات ملخ که به سمت کشور حرکت کنند آمادگی مبارزه وجود دارد تا دسترنج کشاورزان و امنیت غذایی کشور مورد تهدید قرارنگیرد.
وی ادامه داد: انتظارمی رود دستگاه‌های دیگر  کما فی السابق نیز همکاری‌های لازم را داشته باشند .
رییس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان اضافه کرد: با انجام تمهیدات لازم نباید اجازه دهیم این ملخ‌ها امنیت غذایی را با مخاطره  مواجه نمایند و به کشاورزی ما آسیب برساند.
وی در پایان اظهار داشت: اکیپ‌های ردیابی و مبارزه با ملخ در استان سازماندهی شده و با بهره‌گیری از توان نیروهای سازمان و ظرفیت دیگر دستگاههای اجرایی آمادگی لازم برای مبارزه و مقابله با هجوم احتمالی ملخ‌ها به استان مهیا شده است.

کد خبر 1461617

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =