طرح پژوهشی مشاغل مرتبط با معلولان در قزوین اجرا می‌شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای قزوین گفت: با تصویب کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان، طرح پژوهشی مشاغل مرتبط با معلولان در راستای توانمند سازی مهارتی آنان اجرامی‌شود.‌

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محسن مددی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین با بیان اینکه باید توانایی و استعداد ذاتی معلولان را باور کنیم، اظهار کرد: اگر توانمندی‌های این افراد به خوبی دیده و تقویت شود، بسیاری از مشکلات آنان در زمینه اشتغال و کارآفرینی حل می شود.
مددی با اشاره به مصوبات کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان در حوزه آموزش‌های مهارتی به جامعه معلولان، افزود: اجرای طرح پژوهشی مشاغل مربوط به معلولان و ارتقای توانمندی های مهارتی این قشر از دیگر مصوبات این کارگروه بود که اداره کل آموزش فنی و حرفه ای به عنوان مجری آن برگزیده شده است.
او اظهار کرد: آموزش‌های مهارتی به نابینایان استان از سوی این دستگاه ارائه می‌شود و نخستین دوره پیش بینی شده در این زمینه آموزش سواد دیجیتالی برای ۳۰۰نفر از نابینایان واجد شرایط است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین اظهار کرد: با برگزاری این دوره ها می‌توان برای این قشر فرصت های شغلی ایجاد کرد.
این مقام مسئول همچنین گفت: اعتبارات پیش بینی شده برای اجرای این دوره ها بین ۳۵۰ تا ۴۰۰میلیون ریال است که از سوی بهزیستی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تامین می شود و پس از آن، دوره ها از سوی فنی و حرفه ای برگزار می شود. 
او گفت: برگزاری نمایشگاه توانمندی های معلولان و فروش محصولات آن در کنار کمک به برگزاری مسابقات مهارتی استانی ویژه معلولان در ۱۳رشته از دیگر مصوبات این کارگروه بود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای قزوین با بیان اینکه اعتبار پیش بینی شده مورد نیاز برای برگزاری مسابقات مهارتی یاد شده ۳۵۰میلیون است،افزود: با برگزاری چنین مسابقاتی استعدادهای مهارتی معلولان افزایش می یابد.

46

کد خبر 1461673

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =