شرکت‌های دانش ‌بنیان ستون‌های اقتصاد آینده کشور هستند

حمیدرضا مومنی در آیین رونمایی از تجهیزات مبارزه با ویروس کرونا توسط یکی از شرکت‌های دانش بنیان پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم، اظهار کرد: یکی از اهداف مناطق آزاد، تحقق اقتصاد مقاومتی، انتقال دانش فنی و حمایت از کسب و کارهای دانش بنیان و فناور است.

به گزارش خبرآنلاین مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه خوشبختانه در پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم اقدامات خوبی در این زمینه در حال انجام است، افزود: واحدهای دانش بنیان مستقر در این مجموعه موفق شده‌اند که محصولات خود را با توجه به نیاز روز جامعه آماده عرضه به بازارهای مختلف کنند.

مومنی ادامه داد: امروز و در مراسم رونمایی که برگزار شد شاهد به نتیجه رسیدن تلاش یکی از واحدهای دانش بنیان در حوزه تجهیزات پزشکی بودیم که با توجه به شیوع ویروس کرونا محصولاتی از قبیل تجهیزات ضدعفونی کننده با امواج الکترومغناطیس رونمایی گردید.

وی مطالعات ساخت این تجهیزات پیش از این انجام شده و نمونه‌های آزمایشی آن نیز موفق به کسب مجوز از دستگاه‌های مربوط گردیده و در آینده نزدیک شاهد تولید انبوه این محصولات خواهیم بود و این نشان دهنده ورود جدی شرکت‌های دانش بنیان قشم به میدان مبارزه با ویروس منحوس کروناست.

مدیرعامل منطقه آزاد قشم در پایان با اشاره به فعالیت ۱۲ شرکت دانش بنیان و فناور در پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم، خاطرنشان کرد: شرکت‌های دانش بنیان فعال در منطقه آزاد قشم باید در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ماموریت‌های مختلف با انتقال فناوری به سرزمین اصلی نقش خود را به درستی ایفا کنند.

حمایت از واحدهای دانش بنیان از اولویت‌های منطقه آزاد قشم است

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این مراسم، گفت: استفاده و حمایت از فناوری‌های نو و ظرفیت‌های واحدهای دانش بنیان یکی از اولویت‌های منطقه آزاد قشم است که می‌تواند موجب حرکت پرشتاب واحدهای تولیدی و رسیدن به اهداف جهش تولید شود.

مرتضی شیخ‌زاده با اشاره به حمایت‌های سازمان منطقه آزاد قشم از مجموعه پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم، افزود: محصولات تولید شده توسط مجموعه‌های دانش بنیان مستقر در قشم و رونمایی از آن‌ها نشان می‌دهد که قابلیت تبدیل تهدید کرونا به یک فرصت فراهم است و برای این مهم باید فعالیت شرکت‌های دانش بنیان و فناور در جزیره مورد حمایت ویژه قرار بگیرد.

فرماندار شهرستان قشم نیز با اشاره به فعالیت شرکت‌های دانش بنیان گفت: شرکت‌های فناور و استارتاپ‌ها موتور محرک توسعه کشور هستند و باید هر روز با گسترش فعالیت‌های خود زمینه ساز تحقق جهش تولید باشند.

علیرضا نصری با اشاره به تولید محصولات دانش بنیان در قشم افزود: تولید این تجهیزات قدم‌های خوبی است که امروز شاهد به بار نشستن آن هستیم.

حمیدرضا بهزادی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم نیز گفت: با حمایت‌های صورت گرفته توسط سازمان منطقه آزاد قشم و دیگر دستگاه‌های اجرایی کمبودهای روزهای ابتدایی شیوع کرونا در جزیره برطرف شده و امروز شاهد خودکفایی در تولید بسیاری از تجهیزات پزشکی هستیم.

رییس پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم هم اظهار کرد: در راستای عمل به اهداف تعیین شده، از زمان شیوع ویروس کرونا فعالیت‌های خود را در راستای مبارزه با ویروس کرونا آغاز و یکی از اقدامات به ثمر نشسته این تلاش‌ها، ساخت تجهیزات مبارزه با ویروس کروناست.

محمدشریف رنجبر ادامه داد: با تجاری سازی محصولات تولید شده در حوزه تجهیزات پزشکی توسط شرکت‌های دانش بنیان، نحوه مبارزه با ویروس کرونا در مکان‌های عمومی هم آسان تر و هم کم هزینه‌تر می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به ماموریت‌های پارک زیست فناوری قشم افزود: یکی از تلاش‌های اصلی ما جذب فناوران و جمع کردن افراد صاحب ایده برای تقویت اکوسیستم فناورانه در پارک زیست فناوری قشم است.

رنجبر گفت: بیوتکنولوژی در جایی موفق می‌شود که تنوع زیستی بالایی داشته باشد و جزیره قشم از این ظرفیت برخوردار است و ما نیز راهبردهایمان را بر این اساس تعریف کرده‌ایم.

رییس پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم با قدردانی از حمایت‌های سازمان منطقه آزاد قشم برای توسعه پارک زیست فناوری قشم، بیان کرد: بدون این حمایت‌ها، امکان سرمایه گذاری در پارک زیست فناوری قشم وجود نداشت و خوشبختانه با حمایت‌های انجام شده دور جدیدی از فعالیت‌ها در قشم آغاز شده است.

48

کد خبر 1461756

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =