تنها بیمارستان یون درمانی خاورمیانه در البرز در حال تکمیل است

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: تنها بیمارستان یون درمانی خاورمیانه در البرز در حال تکمیل است که با این روند پیش‌بینی می‌شود تا پایان دولت مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

به گزارش خبرآنلاین ازالبرز؛ «عزیزاله شهبازی» در بازدید از روند اجرای پروژه بیمارستان سید الشهدا در کرج که روز سه شنبه صورت گرفت، گفت: استان البرز ملقب به ایران کوچک علی‌رغم تراکم بالای جمعیت و رشد سریع مهاجرت در زمینه سرانه‌های بهداشتی و درمانی با ضعف جدی مواجه است.

وی ادامه داد: بر این اساس دولت تدبیر و امید از سال ۹۲ تاکنون توجه ویژه ای به این امر داشته و تحت عنوان نظام تحول سلامت، طی این مدت بیش از هزار و ۶۰۰ تخت بیمارستانی به مجموعه بهداشت و درمان البرز اضافه شده است.

شهبازی گفت: در سال ۹۵ نیز در سفر رییس جمهور به البرز مجموعه‌ای از درخواست‌ها و مطالبات مردمی در زمینه ارتقا استان البرز و افزایش سرانه‌های استان مطرح شد که ساخت و تکمیل چند بیمارستان نیز در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: اولین بیمارستان فردیس با اهتمام ویژه‌ای در حال تکمیل است و انتظار می‌رود تا پایان سال به بهره‌برداری برسد چراکه اعتبارات دولتی برای این امر تخصیص یافته است.

استاندار البرز گفت: دیگر بیمارستانی که در دستور کار قرار گرفت، بیمارستان سیدالشهدا در کرج بود که در زیربنایی ۲۴ هزار متری در حال پیشرفت است.

وی افزود: اکنون وزارت راه و شهرسازی درصدد است که  اتمام این پروژه را سرعت بخشد از این رو درخواست تسریع در این اقدام را با وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و راه و شهرسازی و همچنین رییس سازمان برنامه و بودجه کشور مطرح می کنیم.

شهبازی گفت: این بیمارستان با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته، یکی از بهترین بیمارستان‌های کشور خواهد شد.

وی افزود: تنها بیمارستان یون درمانی خاورمیانه نیز در البرز در حال تکمیل است که با این روند پیش ‌بینی می‌شود تا پایان دولت مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

استاندار البرز عنوان کرد: در طالقان نیز طی رایزنی با رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و وزیر بهداشت، ساخت یک بیمارستان در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: برای شهر متراکم و پرجمعیت کمالشهر نیز یک بیمارستان در سفر رییس جمهور پیش بینی شد که از دانشگاه علوم پزشکی البرز انتظار می‌رود پیگیری‌های لازم را در این خصوص داشته باشد.

48

کد خبر 1461764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =