نجات جان ۳ صیاد جزیره کیش در خلیج فارس

معاون دریایی بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: پس از ۹ ساعت پایش دریایی یک فروند قایق صیادی مفقودی در۴۵مایلی جنوب کیش پیدا شد و همه سرنشینان آن به آغوش خانواده بازگشتند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ به نقل از روابط عمومی بنادر و دریانوردی هرمزگان، اسماعیل مکی زاده در خصوص جزئیات عملیات جستجو و نجات دریایی سه صیاد مفقود شده در گستره آبی غرب استان هرمزگان اظهار داشت: طی تماس از سوی مسئولین شیلات بندرکنگ گزارش مبنی بر مفقود شدن یک فروند قایق صیادی با سرنشینان به مرکز جستجو نجات دریایی استان اعلام شد.
وی افزود: پس از وصول این گزارش بلافاصله مرکز جستجو و نجات دریایی استان وارد عمل شده و با توجه به عدم وجود یک موقعیت مشخص از مفقود شدگان، شناور ناجی ۱۹، تیم های متعدد همیار ناجی و ارگان های منطقه از جمله دریابانی و ندسا بر اساس زون بندی و طرح جستجوی ابلاغی به محل های احتمالی اعزام شدند.
مکی زاده با بیان اینکه پس از تلاشی نه ساعته توسط همه تیم های اعزامی قایق صیادی مفقودی خوشبختانه شناسایی شد تصریح کرد: این قایق که به دلیل نقص فنی در موتور و جریان آب به مایل ها دورتر از صید گاه رانده شده بود توسط ناجی ۱۹ در ۴۵ مایلی جنوب جزیره کیش پیدا شد و سه سرنشین آن در صحت و سلامت کامل به این جزیره منتقل شدند.
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان عدم در دسترس بودن تلفن همراه دو صیاد، تاریکی شب، عدم آگاهی از موقعیت شناور و همچنین جابجایی جریان آب را از جمله عواملی برشمرد که این عملیات جستجو و نجات دریایی را در همسنجی باعملیاتی مشابه با دشواری روبرو کرده بود.
شایان ذکر است؛ ۱۴ جزیره را تحت پوشش خود داشته و از ۳۶ ایستگاه همیار ناجی و ۸ فروند شناور ناجی برای انجام عملیات های جستجو و نجات دریایی در این پهنه آبی بهره می برد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1462084

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =