سخنگوی علوم پزشکی همدان: مردم عادی انگاری نکنند، شرایط عادی نیست، کرونا همچنان خطرناک است

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: با وجود کاهش ورودی بیمارستان‌ها، تعداد مبتلایان و متوفیان کرونایی در چند روز گذشته، همچنان آمار فوت بالا بوده و این امر موید ضرورت عادی نگرفتن این ویروس است.

به گزارش خبرآنلاین همدان ؛ دکتر محمد طاهری در گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۴۲۰ مورد بوده که از این تعداد ۶۰ مورد در بخش عادی و ۱۸ نفر در بخش آی.سی.یو بستری شدند همچنین حال ۴۶ نفر نیز وخیم گزارش شده است.

وی گفت: طبق آخرین آمار، از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون  ۹ هزار و ۱۸۹ مورد مثبت بستری در بیمارستان های استان ثبت شده که در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۶۱ بیمار جدید در مراکز درمانی استان همدان بستری شدند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه کرد: ۱۰ تن به علت ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند و شمار متوفیان به یک هزار و ۲۷۳ مورد رسید

وی حضور نیافتن در اجتماعات نظیر مراسم عروسی و عزا و دورهمی های خانوادگی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی را از عوامل موثر برای پیشگیری از ابتلا به کرونا دانست.

46

کد خبر 1462235

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =