شدیدترین حمله ترامپ به سیستم انتخاباتی آمریکا

ایسنا نوشت: رئیس جمهوری در حال کناره‌گیری آمریکا با تشدید حملات خود به دموکراسی، یک فیلم ویدئویی ۴۶ دقیقه‌ای عجیب منتشر کرد که پر از اتهامات بی‌پایه و اساس در مورد تقلب در انتخابات و دروغ‌های صریح بود و در آن سیستم انتخابات آمریکا را "تحت حمله و محاصره هماهنگ‌شده" دانست و تاکید کرد که از نظر آماری غیرممکن است که وی به جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا باخته باشد.

 به نوشته روزنامه واشنگتن پست، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری در حال کناره‌گیری آمریکا که روز چهارشنبه پشت تریبون ریاست جمهوری قرار گرفته بود و پرچم‌های آمریکا و دفترش در پشت سرش قرار داشتند، تلاش کرد تا از قدرت ریاست جمهوری خود برای تحریف انتخابات و ملغا کردن نتایج انتخابات استفاده کند.

ترامپ ضمن اعلام اینکه این احتمالا مهم‌ترین سخنرانی‌ است که وی مستقیم در مقابل دوربین و بدون هیچ تماشاچی ایراد کرده، بر ناامیدی خود نسبت به تغییر نتیجه انتخابات یک ماه پس از شکایت‌های قانونی ناکامش و همچنین نسبت به تایید پیروزی قاطعانه باسدن توسط برخی کشورهای مهم تاکید کرد.

این حمله جدید ترامپ یک روز پس از آن صورت گرفت که ویلیام بار، دادستان کل آمریکا اعلام کرد وزارت دادگستری هیچ سند و مدرکی دال بر تقلب در انتخابات که بتواند نتیجه این رای‌گیری را تغییر دهد، پیدا نکرده است.

پیش‌تر ترامپ شخصا بسیاری از این ادعاها را در رسانه‌های اجتماعی مزرح کرده و یا وکلایش به نیابت از وی در دادگاه‌ها این ادعاها را مطرح کرده بودند؛ ادعاهایی که به دلیل کافی نبودن اسناد و مدارک همگی رد شده‌اند.

ترامپ در این فیلم بار دیگر بدون ارائه هیچ سند و مدرکی ادعا کرد: نیروهای فاسد صندوق‌های رای را با آرای جعلی پر کرده بودند. این تقلب بسیار گسترده بوده و در ابعادی صورت گرفته که تاکنون دیده نشده است.

ترامپ از دادگاه عالی خواست تا کار درست را برای آمریکا انجام دهد که به گفته وی مستلزم ملغا کردن صدها هزار رای است و در آن صورت ترامپ به آسانی در تمامی ایالت‌ها پیروز خواهد شد.

اگرچه ترامپ هفته گذشته به دولتش اجازه داد تا با تیم انتقالی بایدن همکاری کند اما هنوز از قبول شکست در انتخابات امتناع کرده است. ترامپ با اظهاراتی که در این فیلم مطرح کرد اعتراض خود به نتایج را جدی‌تر مطرح و تهدید کرد که سابقه دیرینه انتقال قدرت صلح‌آمیز در این کشور را مختل می‌سازد.

وی گفت: در این انتخابات تقلب صورت گرفته و همه این موضوع را می‌دانند. کشور ما به کسی نیاز دارد که بگوید "حق با شماست". اگر ما این تقلب وحشتناک را که در انتخابات ۲۰۲۰ صورت گرفته ریشه‌کن نکنیم، دیگر کشوری نخواهیم داشت.  

ترامپ همچنین مدعی شد که "شرکت سیستم‌های رای‌گیری دومینین" که سخت‌افزارهای رای‌گیری استفاده شده در بسیاری از ایالت‌ها را می‌سازد بسیار مشکوک است و بسیاری از رای‌دهندگانی که دکمه مربوط به نام "ترامپ" را در رای‌گیری فشار داده‌اند، آرای‌شان برای بایدن محاسبه شده است.

این در حالی است که هیچ سند و مدرکی دال بر به خطر افتادن آرا به هر شکلی وجود ندارد.

این فیلم روز چهارشنبه ترامپ بیانگر جامع‌ترین اظهاراتی است که وی تاکنون درباره انتخابات مطرح کرده و تقریبا پس از یک ماه پنهان بودن وی از انظار عمومی تهیه و پخش شده است.

ترامپ نسخه کوتاه دو دقیقه‌ای این فیلم را در توییتر به همراه لینک مربوط به فیلم کامل ۴۶ دقیقه آن در فیس‌بوک منتشر کرد و توییتر بر این توییت برچسب "مناقشه‌آمیز" را زد.

311311

کد خبر 1462352

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =