۲ نفر
۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵

ضمیمه تحلیلی برای یک سریال

سعید رجبی‌فروتن
ضمیمه تحلیلی برای یک سریال

پیش از این بعضی از تهیه کنندگان خوش ذوق به ضمیمه فیلم‌هایی که در شبکه نمایش خانگی عرضه می کردند، از محصول مکملی مثل پشت صحنه هم غافل نمی‌شدند و با بسته‌ای شکیل و طرحی حساب شده جنبه‌ها و نکات تازه‌ای را از پروژه فیلم در قالب پشت صحنه با مخاطبان در میان می‌گذاشتند.

آخرین نمونه خوب و شکیلی که به یاد داریم، پشت صحنه فیلم سینمایی«چ» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا بود که برای آن زحمت زیادی کشیده شده بود. به تازگی و برای اولین بار پشت صحنه سریال آقازاده ساخته بهرنگ توفیقی در پلتفرم‌هایی که ناشر این محتوای اختصاصی بوده‌اند، منتشر شده است. با این تفاوت که پشت صحنه سریال هم بصورت دنباله دار و هر یکشنبه پخش خواهد شد. این ایده را که به احتمال قوی باید به حساب طراح، نویسنده و تهیه کننده این مجموعه یعنی حامد عنقا بگذاریم، ارزش افزوده جدیدی را برای سریال رقم زد و باب گفتگوی انتقادی عوامل یک سریال را در باره آنچه که در خلق آن مشارکت کرده‌اند، گشود.

انتشار مستند بوی خون این نوید را می‌دهد که از این گروه مستقل که در تلویزیون و نمایش خانگی در حال تبدیل شدن به یک برند هستند، در آینده می‌توان محصولات ماندگار و استاندارد بهنری را دید.

آنچه که این پشت صحنه  را از نمونه های مشابه متمایز می‌کند، گفتگو و صحبت با عواملی به جز دست اندرکاران فیلم است و شخصیت‌های سیاسی اجتماعی در باره مفاهیم پربسامدی مثل آقازادگی دیدگاه‌هایشان را مطرح می‌کنند تا این پشت صحنه در واقع ضمیمه تحلیلی برای معنی نهفته در پس داستان سریال باشد.

مستند «بوی خون» در حالی که به قسمت‌های پایانی سریال پرحاشیه آقازاده نزدیک می‌شویم، برگ تازه‌ای را برای مخاطبان رو کرده است.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1462358

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =