چه کسانی به جلسه کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رفتند؟

ایرنا نوشت: کمیسیون سیاسی،‌اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری بر اهتمام و جدیت بیشتر در فرصت آفرینی اقتصادی، تعامل با همسایگان و شرکای رهبردی تاکید کرد.

 کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری صبح پنجشنبه ۱۳ آذرماه با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی، تشکیل جلسه داد. در این جلسه که با حضور مسؤولان امنیتی و اقتصادی تشکیل شد علاوه بر تحلیل مسائل جاری روز، موضوعاتی چون نقش نفوذ و عناصر نفوذی در ایجاد بحران‌های تصنعی و نقطه ای در معیشت مردم و  ناکارآمدی و عدم هماهنگی برخی از وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادها در مقابله با فشارهای حداکثری اعمال شده از سوی دشمنان، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اعضای کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری، همچنین با قدردانی از تلاش‌ها و مجاهدت‌های پیدا و پنهان در مقابله با تحریم‌های ظالمانه و خنثی سازی اهداف شوم دشمن بر اهتمام و جدیت بیشتر در فرصت آفرینی اقتصادی و تعامل با همسایگان و شرکای راهبردی تاکید کردند.

اعضای این  کمیسیون همچنین اعلام کردند ضروری است نتایج و فرصت‌های حاصله، تحت الشعاع فضای ایجاد شده ناشی از انتخابات آمریکا قرار نگیرد و تمرکز بر تقویت و قوی شدن اقتصاد کشور با رهایی از واردات و تکیه بر تولید داخل استمرار یابد.

کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری با توجه به رویکردهای وزارت خزانه داری و اتاق جنگ اقتصادی آمریکا علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی، خواست تا تدابیر لازم جهت عدم امکان تحمیل کنوانسیون‌های پالرمو و CFT و خسارت‌های جبران ناپذیر آن اندیشیده شود.

اعضای کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری همچنین تاکید کردند: نظر به تدابیر و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در ۱۷ ربیع و همچنین جلسه معظم له با شورای عالی هماهنگی اقتصادی، ضروری است با رویکردی فعال‌تر هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌های اقتصادی، وزارتخانه‌های اقتصاد، نفت، صمت، جهاد کشاورزی و بانک مرکزی در راستای شناسایی و حل مسائل اقتصادی که منجر به فشار معیشتی به مردم عزیز شده است به عمل آید.

آنها خواستار  استفاده از آسیب‌شناسی واگذاری‌های انجام شده و آثار و تبعات آن که گاه سبب لطمه‌های جبران ناپذیر به توانمندی راهبردی اقتصادی، تولید ملی و اشتغال کشور شده است، شده اند تا در واگذاری‌های آتی بنگاه‌های اقتصادی دولت این موضوعات در نظر گرفته شود.

27215

کد خبر 1462395

برچسب‌ها