پاسخ به ترور شهید فخری زاده با حمله به مواضع موساد و سیا /راهکار کاربران خبرآنلاین برای پیشگیری از ترور دانشمندان ایرانی

کاربران خبرگزاری خبرآنلاین، برای پیشگیری از ترور دانشمندان هسته ای و برجسته کشور راهکارهایی پیشنهاد کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ترور و حملات تروریستی موضوعی است که از روزهای اول انقلاب در برهه‌های مختلف در کشورمان اتفاق افتاده و در طول این چهل سال واژه ترور واژه ناآشنایی نبوده است.

بعد از پررنگ‌تر شدن پرونده هسته‌ای ایران، ترورها و حملات تروریستی متوجه دانشمندان ایرانی شد. سال ۸۸ مسعود علی محمدی، سال ۸۹ مجید شهریاری، سال ۹۰ هم داریوش رضایی نژاد و مصطفی احمدی روشن هدف حملات تروریستی قرار گرفتند و حال ۹ سال بعد از آخرین تروردانشمندان ایرانی، محسن فخری‌زاده در تیررس این حملات قرار گرفت و به شهادت رسید.

خبرگزاری خبرآنلاین از کاربران محترم خود پرسیده بود: «برای پیشگیری از ترور دانشمندان کشور چه راهکارهایی پیشنهاد می دهید؟»

وزارت اطلاعات به سازمان اطلاعات تغییر یابد

برخی از کاربران خبرآنلاین، پیشنهاد دادند تا تعداد محافظان دانشمندان بیشتر شده و برای آنان از ماشین ضد گلوله استفاده شود. به طور مثال، حسنعلی نوشت:« به نظرم برای مراقبت از همه دانشمندان کشور نهایت دقت و تلاش را باید کردحتی باید از تیم های حفاظت مسئولین سیاسی که خیلی موثر نیستن کم کرد و به تعداد محافظین دانشمندان و نخبگان کشور افزود.»

علی هم نوشت:« در وهله ی اول موازی کاری ها از جمله موازی کاری های اطلاعاتی پایان یابند چرا که از قدیم گفته اند آشپز که دو تا شد آش یا شور است یا بی نمک! وزارت اطلاعات به سازمان اطلاعات تغییر یابد. رییس سازمان فردی تیزهوش، زیرک و با تحصیلات تخصصی به روز باشد. در ضمن سیستم های نظارتی بر این؛ سازمانهای تخصصی برآمده از ملت باشند.(مثلا کمیسیون امنیت ملی) در نهایت قانون حاکم باشد نه شخص، فصل الخطاب فقط قانون و با نظارت ملت به معنای واقعی. در نهایت امنیت ملی از سازمان اطلاعات و امنیت مطالبه شود.»

کاربری هم نوشت:« عوامل واقعی ترور در داخل شناسایی و دستگیر شوند. از دستگیری و مصاحبه‌ی تلویزیونی افراد بی گناه یا غیر مرتبط جلوگیری شود.» ایرانی هم نوشت:« از ماشین ضد گلوله برای اونها استفاده بشه از پخش اطلاعات و نام اون ها جلوگیری بشه حفاظت بیشتری داشته باشن شهرک امن برای زندگی و از همه مهمتر بزنین این اسرائیل رو درب و داغان کنین جواب آمریکایی ها رو تو عین اسد دادیم الان چرا اقدامی نمیشه.»

شیرخانی هم نوشت:« اگر امکانش باشد بهترین کار اینه که هر چه شماره پلاک ماشین هایی که این شخصیت ها استفاده میکنند را به راهنمایی و رانندگی اعلام کنند تا در سیستم کامپیوتری ثبت بشه که وقتی تروریستی در یک بازده زمانی در تعقیب آنها هستند و از دوربین راهنمایی و رانندگی عبور میکنند سیستم تحلیل کامپیوتری راهنمایی و رانندگی اعلام خطر کند در مورد پلاک های تکراری در آن محدوده و بازده زمانی و سرنشین های این ماشین خدا نکرده قبل از وقوع حادثه جلو آنها گرفته بشه. یا نهادهای امنیتی حساس بشوند.»

باید جواب دندان‌شکنی داده شود

در این میان هم برخی از کاربران خبرآنلاین، خواهان انتقام از تروریست ها و کسانی که باعث ترور دانشمندان کشور شدند، بودند. مثلا، کاربر ناشناسی نوشت:« باید مثل خودشان عمل کنیم زدن بزنیم رحم نکنیم همین الان هم دیر شده همان روز باید جواب می دادیم.»

حسنقلی هم نوشت:« یک انتقام سخت دیگه می طلبه.» عباس هم نوشت:« سلام شروع غنی سازی ۲۰ درصد و موشک باران تاسیسات اتمی اسرائیل و برچیدن تمامی پایگاه های نظامی امریکا در منطقه.»

فردی هم نوشت:« باید جواب دندانشکنی به آنها داده شود اگر در توانمان باشد اگر نمیتوانیم باید از روش های دیگر استفاده شود » عمار هم برای خبرآنلاین نوشت:« با شدید ترین برخوردها. حمله به مراکز موساد و سیا در هر کجای جهان.» 

اباصلت نوشت:« صبر کنیم تا بایدن بیاد چون الان منتظر واکنش ما هستن روز بعد تحلیف بایدن بندر حیفا و آرامکو عربستان با خاک یکسان بشه.»

۲۷۲۱۵

کد خبر 1462414

برچسب‌ها