رحیم‌مشایی گفت: احمدی نژاد فقط 4میلیون رای دارد و 20 میلیون نفر بقیه که به او رای دادند منتقد نظام هستند و در این انتقاد خود حتی از آن 13 میلیون هم جدی‌تر هستند.

مجله پنجره که تحت مدیریت زاکانی نماینده اصولگرای مجلس هشتم منتشر می‌شود با درج این عبارت از مشایی به بخش‌های دیگری از سخنان وی پرداخت.

مجله مزبور از قول مشایی نوشت:

معتقدم برای آمدن حضرت حجت، لازم نیست در کره زمین همه مسلمان باشند. ما به این نتیجه رسیده‌ایم که برای آماده‌کردن جهان برای ظهور حضرت، نمی‌توانیم از ادبیات دینی استفاده کنیم. چون همزبانی ایجاد نمی‌کند. باید سراغ ادبیات مشترک انسانی برویم و به این دلیل باید از ادبیاتی همه فهم مانند عدالت، ظلم‌ستیزی، مهرورزی و یگانه‌پرستی استفاده کنیم.

مشایی به بیان اینکه مسلمان کردن همه انسان‌ها شدنی نیست، معادلاتی درباره ضریب رشد جمعیت جهان، نرخ رشد مسیحیت و نرخ رشد اسلام ارائه کرد و به تحلیل این مطلب پرداخت که نمی‌شود همه انسان‌ها را مسلمان کرد.

وی ادامه داد: با توجه به علائم دوران ظهور مانند تکرار نام حضرت در مجامع و منابر، معتقدیم که در دوران ظهور هستیم.

مشایی همچنین به نقش خود به عنوان معاون اول که قرار بود در زمینه‌سازی ظهور فعالیت داشته باشد، نیز اشاراتی کرده است.

وی درباره آرای احمدی‌نژاد گفته است: از 24 میلیون رای احمدی‌نژاد، 20 میلیون منتقد به نظام هستند که در این انتقاد خود حتی از آن 13 میلیون هم جدی‌تر هستند چراکه آن 13 میلیون فقط دولت احمدی‌نژاد را زیر سوال بردند، ولی این 20 میلیون به کل روند سال‌های گذشته پیش از احمدی‌نژاد نه گفتند. و در حقیقت احمدی‌‌نژاد در این میان فقط چهار میلیون رای ایجابی دارد.

کد خبر 14627

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۹:۴۵ - ۱۳۸۸/۰۵/۲۲
  9 10
  افرین اقای مشایی . بقول معروف دمت گرم .
 • بی نام IR ۲۱:۲۰ - ۱۳۸۸/۰۵/۲۲
  1 3
  واقعاً چه خبره این یکی یه چیزی می گه دیگری یه چیز دیگه ولی از مشایی که در کابینه احمدی نژاد بوده این حرف ها بعیده واقعا در کشور چه خبری است.آرامش را به مردم بازگردانید.
 • بی نام US ۰۶:۵۶ - ۱۳۸۸/۰۵/۲۳
  3 0
  اگر چیزى را فاش کنید یا آن را پنهان دارید قطعا خدا به هر چیزى داناست.
 • خانم IR ۰۹:۵۹ - ۱۳۸۸/۰۵/۲۳
  1 3
  ایرانیان با یاد خمینی زندگی میکنن.
 • بی نام IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۸۸/۰۵/۲۳
  0 0
  مشایی حرف های از این دست زیاد داره.