۰ نفر
۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰
ترامپ به حامیان خود ماموریت داد

فارس نوشت: رئیس‌جمهور آمریکا در تجمع حامیان خود در فرودگاه شهر «والدوستا» در ایالت جورجیا، از آنها خواست با رای دادن در انتخابات حساس دور دوم سنای این ایالت، تسلط جمهوری‌خواهان بر این مجلس را حفظ کنند.

دونالد ترامپ به رغم تاکیدهای مکرر خود درباره تقلب گسترده در انتخابات اخیر ریاست جمهوری این کشور، در جمع حامیان خود در جورجیا خواستار رای دادن آنها به دو نامزد جمهوریخواه کرسی‌های این ایالت در مجلس سنای آمریکا شد.

همزمان با تشدید تحرکات دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان برای کسب اکثریت مجلس سنای آمریکا با توجه به انتخابات حساس پنجم ژانویه (۱۶ دی ماه) دور دوم در ایالت جورجیا، دونالد ترامپ در یک تجمع حامیان خودش در این ایالت حاضر شد.

به گزارش الجزیره،  ترامپ در تجمع بامداد امروز (به وقت تهران) که در فرودگاه شهر «والدوستا» واقع در جنوب ایالت جورجیا برگزار شد از حامیانش خواست که در این انتخابات رای داده و موجبات ادامه تسلط جمهوریخواهان بر مجلس سنا شوند.

رئیس‌جمهور آمریکا در این سخنرانی، بارها اعلام کرد که دموکرات‌ها پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را «سرقت کردند» و در این انتخابات به نفع جو بایدن، تقلب گسترده صورت گرفته است.

به رغم اظهارنظر ترامپ درباره تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری و رد پذیرش شکست او از بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا خطاب به حاضران تجمع گفت: «شما باید به دیوید پردو و کِلی لوفلر رای دهید. از خانه بیرون بروید و رای دهید. با کمک شما، ما می خواهیم که به ماموریتمان برای نجات آمریکا ادامه دهیم».

درخواست ترامپ از طرفداران خود برای رای دادن به این دو نامزد کرسی سنای جورجیا از آن جهت حائز اهمیت است که در دور اول انتخابات سنای این ایالت که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شد، هیچ یک از نامزدهای دو حزب جمهوری خواه و دموکرات نتوانستند به ارای مورد نیاز جهت پیورزی در دور اول برسند و کار به دور دوم کشید.

با توجه به نتایج انتخابات سنای ایالات متحده آمریکا، جمهوریخواهان به دلیل اینکه توانسته‌اند 50 کرسی به دست آوردند و سهم دموکرات‌ها ۴۸ کرسی بوده است، نتیجه دور دوم انتخابات سنا در ایالت جورجیا مشخص می کند که چه حزبی حائز اکثریت کرسی‌ها می‌شود.

طبق قوانین موجود در آمریکا، هر حزبی که ۵۱ کرسی از مجموه ۱۰۰ کرسی مجلس سنای ایالات متحده آمریکا را کسب کند در جایگاه اکثریت و حزب مسلط بر این نهاد مهم کنگره قرار می گیرد.

310 310

کد خبر 1463211

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =