مراسم آشتی‌کنان کشورهای عربی در شورای همکاری

فارس نوشت: یک روزنامه کویتی به نقل از یک منبع آگاه دیپلماتیک نوشت که اجلاس آتی شورای همکاری خلیج‌فارس، اجلاس آشتی بین اعضای این شورا خواهد بود.

، همزمان با اظهارات برخی مقامات عربی درباره حصول توافق بین قطر و عربستان سعودی برای پایان دادن به اختلافات، یک منبع دیپلماتیک آگاه از آشتی قریب‌الوقوع اعضای شورای همکاری خلیج‌فارس خبر داد.

روزنامه کویتی «الرأی» به نقل از یک منبع دیپلماتیک نوشت: «آشتی اعضای شورای همکاری خلیج (فارس) در اجلاس این شورا که ماه جاری میلادی در بحرین برگزار می‌شود، محقق و طومار اختلافات پیچیده خواهد شد».

به نوشته این روزنامه  نقاط اختلافات، درخواست‌ها و شروطی که از سه سال پیش به دنبال بروز اختلافات مطرح شد، در کمیته‌های ویژه بررسی خواهد شد تا به راه‌حل‌هایی جهت عدم تکرار این مسائل و انسجام شورای همکاری خلیج‌فارس، دست یابند.

پیشتر «احمد ناصر المحمد الصباح» وزیر خارجه کویت اجرای گفت‌وگوهای سازنده برای پایان دادن به بحران قطر را تأیید کرده بود.

روابط چهار کشور عربی عربستان سعودی، مصر، امارات و بحرین با قطر به دنبال اولین سفر خارجی «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در سال ۱۳۹۶ (۵ ژوئن ۲۰۱۷) به ریاض و اتهام‌های چهار کشور یادشده علیه دوحه قطع است و تلاش‌های آمریکا و کویت طی این مدت برای حل این بحران به منظور اعمال فشار بیشتر به ایران راه به جایی نبرده است.

310 310

کد خبر 1463251

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =