آقایان نماینده ما را به خیر شما امیدی نیست/ پیام کاربران خبرآنلاین به پارلمان نشینان

خبرگزاری خبرآنلاین از کاربران محترم خود پرسیده بود «چه پیامی به نمایندگان خود در پی تصویب طرح برجامی دارید؟»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تصویب یک طرح برجامی در مجلس تبدیل به حاشیه ای جدید شده است، طرحی که دولت درباره عواقب آن بر دیپلماسی دولت و برجام هشدار داده بود اما نادیده گرفته شد و حالا همان طرح تبدیل به قانونی شده است که دولت موظف به عملیاتی کردنش است. 

در این میان اما برخی تحلیلگران و کارشناسان تاکید دارند که دامنه اثرگذاری این طرح تنها در فضای دیپلماسی دولت نخواهد بود و حتی معیشت و اقتصاد مردم را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

در همین راستا خبرگزاری خبرآنلاین از کاربران محترم خود پرسیده بود؛ «چه پیامی به نمایندگان خود در پی تصویب این طرح برجامی دارید؟»

متاسفم برای نمایندگان ...

برخی از کاربران خبرآنلاین نارضایتی خود از نمایندگان را بیان کرده و از اقدامات آنان انتقاد کردند. مثلا: مشهدی نوشت:« متاسفم که این نمایندگان به وضعیت اقتصاد و معیشت مردم توجه نمی کنند. و همان کاری را انجام می دهند که مخالفان نظام آرزوی آن را دارند.» 

حسین نوشت:« دست از سرمون بردارید. بزارید مثل یه کشور نرمال باشیم. همش استرس.» کاربری هم که نامش را منتشر نکرده است، برای خبرآنلاین نوشت:« ما هیچ نماینده ای در مجلس نداریم اونها نماینده ۱۵درصد مردم هستن که ما جزوه اونها نیستیم.» دیگری هم نوشت:« این طرح جز ضرر برای مردم ثمری ندارد. نمایندگان هوشیار باشند و در دام بازی های سیاسی جناح های مختلف و تسویه حساب باخت های انتخاباتی کاندیدای قبلی نیافتند. این طرح منجر به رفع تحریم ها نمیشود. بلکه تحریم ها را با منزوی کردن بیشتر کشور تشدید می کند و مسئولیت آن بر عهده همین نمایندگان به سرکردگی آقای قالیباف است.»

مجید گلپا نوشت:« تو رو به اون خدا یه کم به فکر مردم باشید .تعصب نداشته باشید رو حرفتون اگه اشتباه است.مردم علاوه بر سو تغذیه و بیکاری و مشکل کار و مسکن اسایش روانی رو هم از دست دادند همه عصبی و افسرده و نا امید.» مهرداد هم نوشت:« نمایندگان ما؟بعد از مجلس ششم دیگه مجلس نماینده مردم نداشت.» 

فردی هم نوشت:« یعنی قالیباف با ۱۸ درصد رای نماینده مردمه؟ والله نماینده اونی بوده که ۸۰ درصد رای میاورده نه این این در واقع شکست خورده انتخاباته نه پیروز.»

به دنبال خروج از برجام نیستیم اما...

در این میان برخی از کاربران خبرآنلاین از این اقدام راهبردی مجلس برای لغو تحریم ها حمایت کردند. به طور مثال، عبدالکریم نوشت:« هر طرح که مجلس خدوم و نمایندگان ولایت مدار تصویب بفرمایند قطع به یقین به صلاح همه است ولو اینکه امروز عده ای آنرا به ضرر بدانند . ما برای افق بلند مدت برنامه ریزی می کنیم نه برای چندماهی ریاست جمهوری باقیمانده . دلسوزان نظام صد در صد برنامه هایی را تدوین می نمایند که آرمان ها و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در آن لحاظ شده باشد . شاید به لحاظ اینکه امروزه برخی آنرا مطالعه بکنند و بگویند فلان است و بمان اما ما برای دلخوشی اجنبی ها که کاری نمی کنیم ؟ برای تاریخ و آینده نظام اسلامی کار می کنیم.» 

سید حمید هم نوشت:« دمشون گرم، کار درستی بود، باید زودتر از اینها انجام میشد، امید بستن به بایدن اوج حماقت است.» دیگری هم نوشت:« مصوبه بسیار خوبی بود نگفتن از برجام خارج بشیم گفتن مرحله به مرحله اونا تحریم بردارن ما هم پروتکل اجرا کنیم واین طرح باعث میشه فکر نکنن هر چی غربی‌ها گفتن ما بگیم چشم و تحریم‌ها را بردارند.» 

۲۷۲۱۵

کد خبر 1463432

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =