۰ نفر
۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۱
چین: آمریکا از کینه‌ورزی دست بردارد

سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: از آمریکا می خواهیم که کینه ورزی و روانشناسی غیرطبیعی خود را نسبت به حزب کمونیست چین کنار بگذارد.

به گزارش خبرآنلاین، به نقل از رادیو بین المللی چین، در پاسخ به گزارش ها مبنی بر این که دولت آمریکا سیاست های سختگیرانه برای ویزای اعضای حزب کمونیست چین اعمال می کند، هوا چون یینگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین، گفت که چین از دولت ایالات متحده می خواهد که به چین و پیشرفت هایش نگاهی منطقی تر، آرام تر و عینی تر داشته باشد و کینه ورزی و روانشناسی غیرطبیعی خود را نسبت به حزب کمونیست چین کنار بگذارد.

در کنفرانس مطبوعاتی همین روز، یکی از  خبرنگاران پرسید: به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، دولت آمریکا سیاست سختگیرانه برای ویزای اعضای حزب کمونیست چین اعمال می کند و مقررات جدید از روز چهارشنبه اجرا می شود. طبق مقررات جدید، ویزای ورود به آمریکا برای اعضای حزب کمونیست چین  به یک بار ورود و با محدودیت یک ماهه تبدیل می شود. پاسخ چین به این اقدام چیست؟

هوا چون یینگ گفت: قبلا فاش شده بود که دولت آمریکا ممکن است محدودیت هایی برای ورود اعضای حزب کمونیست چین در پیش گیرد، این اقدام برخی نیروهای افراطی ضد چین در ایالات متحده است که به دلیل تعصب شدید ایدئولوژیک و ذهنیت ریشه دار جنگ سرد، سرکوب سیاسی خود را علیه چین افزایش داده اند. چین قاطعانه با آن مخالفت می کند. اقدامات دولت آمریکا با منافع خود آمریکا نیز کاملا سازگار نیست و این تنها می تواند سبب تضعیف بیشتر تصویر خودخوانده آمریکا درباره گشودگی، آزادی و برتری های سیستم در مقابل جهان شود.

"چین از دولت آمریکا می خواهد که نگاه منطقی تر، آرام تر و عینی تر به کشور چین و پیشرفت هایش داشته باشد و کینه ورزی و روانشناسی غیرطبیعی خود را نسبت به حزب کمونیست چین کنار بگذارد." هوا چون یینگ گفت که امیدوار است آمریکا با چین همکاری کند تا از طریق گفت و گو و ارتباطات بیشتر آشنایی صحیح با یکدیگر را افزایش دهند و به طور مشترک توسعه سالم و پایدار روابط پکن و واشنگتن را پیش برند. تنها با انجام این کار می تواند با منافع اساسی و بلند مدت دو ملت و نیز با انتظارات مشترک مردم جهان مطابقت داشته باشد.

311311

کد خبر 1463483

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =