دریاچه ارومیه همواره در لوایح بودجه دولت تدبیر و امید جایگاه ویژه ای داشته است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌غربی با انتشار پیامی در اینستاگرام، مطالب منتشر شده در مورد سهم اندک دریاچه ارومیه از بودجه را نادرست دانست.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، ناصر حضرتی پر در پیام خود نوشت:

اعتبارات مربوط به احیای دریاچه ارومیه و پروژه‌های مربوط به آن در همه‌ی سال‌ها از محل منابع مربوط به مواد ۱۰ و ۱۲ قانون مدیریت بحران کشور و از سال گذشته از محل ماده ۱۷ همان قانون و همچنین صندوق توسعه ملی پیش بینی، تصویب و توسط سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ می شود. در طول سال‌های گذشته نیز بر همین اساس عمل شده است و پروژه های متعددی از محل این منابع شروع و در حال تکمیل هستند.

بر این اساس اخبار منتشره در رسانه‌های استان مبنی بر "سهم ناچیز دریاچه ارومیه از بودجه ۱۴۰۰" عبارت دقیقی نبوده و طبیعتا همه واقعیت‌های مربوط به اعتبارات دریاچه ارومیه را  نمایان نمی‌سازد.

ضمن قدردانی از دغدغه و حساسیت رسانه‌های محترم استان به موضوع احیای دریاچه ارومیه و همچنین مباحث لایحه بودجه ۱۴۰۰ ، به عنوان خدمتگزار مردم آذربایجان‌غربی در سازمان مدیریت و برنامه ریزی از رسانه‌های محترم و همینطور دیگر اظهارنظر کنندگان در این زمینه درخواست می‌نمایم ضمن پرهیز از اظهار نظرهای غیردقیق، در صورت ابهام و سئوال در خصوص موضوعات لایحه بودجه ۱۴۰۰ ، آن را به سازمان برنامه و بودجه کشور یا سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان منعکس و پاسخ لازم را دریافت نمایند.

46

کد خبر 1463530

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =