سازمان آب و برق خوزستان و جهاد کشاورزی مشکلات کشاورزی اروندکنار را به  یکدیگر پاس می دهند

فرماندار ویژه شهرستان آبادان با ابراز ناخرسندی از وضعیت نامطلوب کشاورزی، آبیاری و زهکشی اراضی کشاورزی اروندکنار، گفت: متولیان آب و برق و جهاد کشاورزی با فرار از زیر بار مسئولیت شان، مشکلات حوزه کشاورزی اروندکنار را به یکدیگر پاس می دهند.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین، زین العابدین موسوی در جریان بازدید از شهر اروندکنار که به منظور بررسی میدانی مشکلات زهکشی و آبیاری زمین‌های کشاورزی این شهر مرزی و با همراهی یکی از نمایندگان مردم آبادان در مجلس، امام جمعه اروندکنار و نمایندگان استانی آب و برق خوزستان و جهاد کشاورزی انجام شد، مسئول ایستگاه های پمپاژ منطقه طره بخاخ را به سبب عملکرد ضعیف، عزل کرد.

در نشستی که پس از این بازدید در محل بخشداری اروندکنار انجام شد، فرماندار ویژه شهرستان آبادان با ابراز ناخرسندی از وضعیت نامطلوب کشاورزی، آبیاری و زهکشی اراضی کشاورزی اروندکنار، گفت: متولیان آب و برق و جهاد کشاورزی با فرار از زیر بار مسئولیت شان، مشکلات حوزه کشاورزی اروندکنار را به یکدیگر پاس کاری می‌کنند.

زین العابدین موسوی با اشاره به وجود 40 نهر در اروندکنار اظهار کرد: به منظور توسعه و بهبود وضعیت کشاورزی این منطقه کانالهایی را در حوزه کشاورزی تعریف می کنیم و معتقدیم جهاد کشاورزی به وظایفش عمل نکرده و یا احیانا ناتوان از حل مشکلات است.

وی افزود: به طور معمول مدیران توانمند بایستی از پس حل مشکلات محلی برآیند و نیازی به طرح موضوعات حتی در سطح استان نیست، اگر مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبادان به تازگی منصوب نمی شد، به طور حتم امروز معلق می شد، اما به وی فرصتی یک ماهه می دهم تا وضعیت انهار و زهکشهای اروندکنار را از این وضعیت خارج کند.

وی تصریح کرد: بایستی مجموعه شبکه آبیاری و زهکشی به طور سریع لایروبی و شکستگی انهار ترمیم و انهار زهکشی نیز لوله گذاری  درب دار شوند.  کانال MD نیز فوری لایروبی شود و انهار منشعب از آن که به یکدیگر لینک شده اند نیز لوله گذاری درب دار شوند. 

فرماندار ویژه شهرستان آبادان یادآور شد: این کار کوچک بایستی دهها سال پیش انجام می‌شد اما متولیان امر، صدای کشاورزان منطقه را نشنیدند.

موسوی گفت: متولی ایستگاه طره بخاخ فرد با تجربه ای است اما هیچ گاه از تجربیات و دانش اش برای رفع مشکلات کشاورزان که مربوط به آب و برق است، استفاده نکرد و صدای کشاورزان را درآورده است، او که سالهاست این مسئولیت را بر عهده دارد دیگر انگیزه لازم برای رفع مشکلات کشاورزان را ندارد و لذا از نظر بنده معلق و عزل می‌شود.

وی با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی بایستی هرچه سریعتر فرد کاردان و با انگیزه ای را به جای وی منصوب کند، افزود: از نظر ما مسئول رسیدگی به مشکلات کشاورزان، جهاد کشاورزی است گرچه می بایست همکاریهای بین بخشی از طرف سازمان آب و برق خوزستان نیز انجام شود.

وی اظهار کرد: برای شبکه آبیاری و زهکشی و لایروبی انهار و کانال های MD، استقرار یک اکیپ کاردان متشکل از کارشناسان جهاد و سازمان آب و برق ضرورت دارد.

در ادامه جلسه مشکلات منطقه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد تا دو دستگاه بیل مکانیکی بوم بلند توسط سازمان آب و برق استان جهت لایروبی انهار بخش اروندکنار تأمین و مستقر شود ضمن اینکه تمام انهار بخش اروندکنار توسط جهاد کشاورزی و سازمان آب و برق خوزستان ظرف مدت یک ماه لایروبی و بازگشایی شود و تمام انهار این بخش ضمن احداث فونداسیون، بر اساس کار کارشناسی لوله گذاری شوند و لوله گذاری به تناسب عرض انهار انتخاب شود، لوله‌گذاری انهار یاد شده بایستی توسط مدیریت جهاد کشاورزی اولویت بندی و به دستگاه مجری اعلام شود.

46

کد خبر 1463561

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =