نظارت هیاتی از نمایندگان ایران بر انتخابات ونزوئلا

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفرش در قالب هیاتی از پارلمان به ونزوئلا برای نظارت بر انتخابات مجلس این کشور گفت که ایران و ونزوئلا دوستی ها را تقویت خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ابوالفضل عمویی عضو هیات ایرانی ناظر بر انتخابات مجلس ونزوئلا در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت: « از طرف ایران ناظر شفافیت انتخابات مجلس ملی ونزوئلا بودیم. به ملت بزرگ ونزوئلا تبریک می گوییم. ایران و ونزوئلا دوستی ها را تقویت خواهند کرد. از همکاری و میزبانی وزیر امور خارجه و شورای ملی انتخابات تشکر می کنیم. »

انتخابات پارلمانی ششم دسامبر ( ۱۶ آذر ) در ونزوئلا برگزار شد. نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا نیز در پی اعزام هیئتی از مجلس کشورمان برای نظارت بر انتخابات پارلمانی ونزوئلا به این کشور به درخواست کاراکاس، در صفحه توییترش گفت که در کاخ خلق از هیئت هایی از آمریکا، روسیه، ایران، ترکیه، اعضای پارلمان اروپا و اعضای دفتر نظارت جهانی که ما را در انتخابات پارلمانی همراهی می کند، استقبال کردم. تعدادی بیشتری از ما هستند که برای استقلالمان خواهان صلح،  گفتمان، تقابل و احترام هستند.

27215

کد خبر 1463913

برچسب‌ها