ارزهای دیجیتال روش های پرداخت در آینده هستند

ارزها در حال تغییر تجارت، پول و دنیا هستند. از آنجا که برخی از دولت ها ارز دیجیتال را به عنوان روشی برای پرداخت می پذیرند، تصور بر این است که شناخت برخی از این ارزهای دیجیتال و نحوه عملکرد آن ها برای شما حائز اهمیت است.

در ادامه 7 نوع ارز دیجیتال و نحوه کار آن ها در اختیار شما قرار داده می شود:

1) اتریوم

اتریوم یک پلتفرم محاسباتی غیرمتمرکز با قابلیت قرارداد هوشمند است. این قابلیت برای ماشین مجازی اتریوم (EVM) یک ماشین مجازی غیرمتمرکز فراهم می کند که قراردادهای نظیر به نظیر را با استفاده از یک رمزارز معتبر مانند اتر را به مرحله اجرا در می آورد. پلتفرم خرید اتریوم امکان استفاده چندگانه قراردادهای هوشمند را میسر می سازد. با اتریوم می توان با خیال راحت با شخصی که نمی شناسید تجارت کنید؛ زیرا کلیه شرایط در یک "قرارداد هوشمند" نهفته در بلاکچین ذکر شده است.

2) ریپل

ریپل یک سیستم تبادل ارز، شبکه حواله و سیستم تسویه حساب در زمان واقعی است. ریپل پرداخت های بین المللی فوری، معین و کم هزینه را میسر می سازد. ریپل به عنوان پروتکل ریپل یا پروتکل تراکنش های ریپل (RTXP) نیز شناخته می شود که براساس یک پروتکل اینترنت اوپن سورس (منبع یا کد باز) غیرمتمرکز و ارز بومی با نام XRP (ریپل) ایجاد می شود. براساس دفتر کل، ریپل از یک فرآیند اجماع برای کلیه تبادلات، حواله ها و پرداخت ها در فرآیند توزیع شده استفاده می کند.

3) لایت‌ کوین

لایت‌ کوین یک رمزارز نظیر به نظیر دارای پروانه ام آی تی (MIT / X11) است. این ارز از بیت ‌کوین الهام گرفته و از نظر فنی تقریباً با آن یکسان است. ایجاد و انتقال لایت ‌کوین براساس پروتکل اوپن سورس انجام می شود.

4) دَش (Dash)

دَش که به طور رسمی دارک ‌کوین نامیده می شود، شکل مخفی تری از بیت ‌کوین است. دَش دارای حریم خصوصی بیشتری است، زیرا در یک شبکه مستر کد توزیع شده با قابلیت تقریبا عدم ردیابی معاملات فعالیت می کند. این ارز در سال 2014 به بازار عرضه شد و طرفداران بیشتری دارد.

 طبق گفته فرناندو گوتیرز از Dash.org، این رمزارز توسط Evan Duffield ایجاد و توسعه یافت و دارای X11 ASIC (ماشین‌آلات تخصصی استخراج معروف به ASICs) است که در حال حاضر دَش استخراج می کنند و استخراج CPU از چندی پیش دیگر سودآور نیست.

5) چیناکوین (Chinacoin)

چیناکوین یک ارز دیجیتال برپایه لایت ‌کوین است که از عملکرد مشتق اصلی رمزنگاری دارای رمز عبور استفاده می کند. در حال حاضر، در بلاک های 60 ثانیه ای به همراه تقریبا 88 کوین در هر بلاک تولید می شود.

6) ون (Ven) (وی‌چین: VeChain)

ون یک ارز دیجیتال جهانی برای تجارت بین اعضای Hub Culture (سرویس شبکه‌سازی اجتماعی) طراحی شده است. ون در سال 2007  آغاز به فعالیت کرد و هدف آن کاهش خطر تورم است. ارزش ون در بازارهای مالی از طریق سبد کالا، ارزها و نمودار و قیمت لحظه ای تعیین می شود.

7) بیت ‌کوین

بیت‌ کوین یک ارز دیجیتال است که توسط Satoshi Nakamoto مرموز ساخته و ایجاد شد. مانند سایر ارزها، از بیت ‌کوین می توان برای خرید اقلام در محل و نیز به صورت الکترونیکی استفاده کرد. به عنوان یک کاربر جدید می توانید از بیت‌ کوین بدون درک تمام جزئیات فنی آن استفاده کنید.

با نصب کیف پول بیت ‌کوین بر روی تلفن همراه یا رایانه خود، اولین آدرس بیت ‌کوین شما ایجاد می شود و هر زمان که بخواهید می توانید تعداد بیشتری از این آدرس را ایجاد کنید. پس از خرید بیت‌ کوین، می توانید از آن برای انواع معاملات واقعی استفاده کنید.

شما می توانید برای خرید و فروش هر گونه ارز دیجیتال اعم از خرید تتر، بیت کوین، ترون و ... به وب پلتفرم ایکس نوین مراجعه نمایید.

2121

کد خبر 1463929