علم‌الهدی: فرد بی‌حجاب، جوانی  را که می‌خواهد خود را برای خدا، کشور و انقلاب فدا کند هدف گرفته

ایرنا نوشت: سید احمد علم الهدی روز سه شنبه در مراسم پایانی جشنواره "گوهر فاطمی، عفاف و حجاب" در مشهد افزود: حجاب و عفت یک واقعیت اخلاقی است که در افراد بر حسب فطرت دینی و مبانی باورمندانه خودشان باید ایجاد شود.

علم الهدی ادامه داد: انسانها بر اساس باور به خدا و معاد، دین‌دار هستند و دین مداری با قدرت و تحکم و اجبار ایجاد نمی‌شود و تابع باورمندی انسان است. برخی خیال می‌کنند خدا و معاد است و برخی به آن باور دارند و بین خیال و باور فاصله است.

او اضافه کرد: خیلی از افراد مسلمان و شیعه اند و از نظر برنامه شعاری و ظاهری در سطح بالایی هستند اما وقتی در موقعیتی خاص قرار می‌گیرند هیچ تصلبی نسبت به ارزشهای دینی و ترک منکرات ندارند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: بی حجابی، مظهر منکرات و مظهر مبارزه با دین و مبانی اسلام است. وقتی یک زن بی حجاب با قیافه ناهنجار در عرصه اجتماعی ظاهر می‌شود احساس یک متدین این است که به او دهن کجی می‌شود.

علم الهدی افزود: نمی‌گوییم زنان را به زور با حجاب کنیم. حجاب ناشی از  باورمندی مبتنی بر احکام  شرعی است. انسان باید خدا را باور داشته باشد تا این حکم شرعی را انجام دهد و معتقد به مبانی آن باشد.

 وی ادامه داد: مساله در ولنگاری، بی عفتی، بی بند و باری و بی حجابی در جامعه است اگر بنا باشد این ولنگاری و بی حجابی به وجود آید اولین ضربه بزرگ آن بر پیکر دفاعی اسلام در جامعه است.

او افزود: در دفاع مقدس که رزمندگان و جوانان با استقبال به زیر آتش دشمن می‌رفتند بر اساس باورمندی آنها نسبت به دین بود و نتیجه آن این شد که با دست خالی دشمن و تمام دنیا را شکست دادند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: اگر بنا شد اصل عفاف و حجاب در جامعه از بین برود و یک بی حجاب با قیافه منکراتی خود نه تنها حد شرعی را زیر پا گذاشته است بلکه به صورت یک سم مهلک، دین مداری جوان را هدف گرفته و همچنین سم مهلکی برای جریان دفاعی کشور و اسلام است.

علم الهدی افزود: آن جوانی که با عشق دین می‌خواهد وجود خود را برای خدا، کشور و انقلاب فدا کند، فرد بی حجاب او را هدف گرفته است و او را به صورت فرد لائیک و لاابالی در می‌آورد و اصول اساس دین مداری و باورمندی او را با تحریک غرایز جنسی از او می‌گیرد.

وی ادامه داد:  حضرت زهرا(س) قبل از اینکه مظهر زهد باشد مظهر عفاف و حجاب است. چنانکه در برابر، یک پیرمرد به گونه‌ای صحبت می‌کرد که تُن صدایش مشخص نباشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت:وی اضافه کرد: اگر حجاب شرعی و دقیق رعایت شود از بسیاری از مفاسد اجتماعی مصون و محفوظ خواهیم بود و هر مقدار که در عرصه های زندگی اجتماعی دقت کنیم که حجاب به صورت دقیق اجرا شود به همان مقدار، نسل و جامعه ما از مفاسد فاصله می‌گیرد.

علم الهدی افزود: باید در کانون خانواده و خارج از آن در بین اقوام و بستگان و سپس کل جامعه در عرصه مقابله با موضوع خانمان برانداز بی حجابی تلاش کنیم.

امام جمعه مشهد گفت: جریانهای ضد دین هم در بین تمام شعائر دینی از مدتها قبل روی حجاب و عفاف تکیه کردند در کشورهای لائیک در هیچ مظهری از مظاهر دینی جز حجاب مخالفت نمی‌کنند و این هم بر حسب دشمنی آنها با اسلام است که این دین را سنگلاخی در برابر خوی استکباری خود می‌بینند.

علم الهدی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیتهای ارتش اشاره و بیان کرد: در بسیاری از موارد و نارسایی‌ها وقتی دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی رصد می‌کنند ارتشیان و خانواده آنها دخالتی ندارند و این افتخار بزرگی برای این خانواده بزرگ است که رسالت دفاع از دین و انقلاب را به دوش می‌کشند.

وی اضافه کرد: محور اصلی حرکت دفاعی و ارزشی ما اسلام و ارزشهای اسلامی است و امروز نیروی دفاعی در دیگر کشورها حافظ مرز جغرافیایی و آب و خاک و هویت ملی آنهاست اما به برکت انقلاب اسلامی نیروهای نظامی و مسلح ما قبل از حفاظت از مرز و آب و خاک مدافع ارزشهای اسلام و تمام هویت دینی و اسلامی جامعه هستند که بالاتر از حفظ و دفاع از آب و خاک است.

2727

کد خبر 1464146

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =