دستگیری‌ها این بار به دانه درشت‌های شهرداری ارومیه رسید

تسنیم نوشت: همزمان با موج دوم دستگیری‌ها در شهرداری ارومیه، امروز شهردار یکی از مناطق ارومیه دستگیر شد

تقریبا یک ماه پیش بود که خبر دستگیری هفت تن از کارمندان و مدیران مجموعه شهرداری ارومیه به اتهام تخلفات مالی به گوش رسید.

در آن زمان یکی از اعضای شورای اسلامی شهر ارومیه اظهار داشت که با فسادهایی که در شهرداری ارومیه انجام می‌شود، نظام اسلامی به زیر سوال می‌رود در حالی که انقلاب اسلامی با هدف فسادستیزی به وجود آمد.

حجت‌الاسلام محمد خلیل‌پور همچنین با ابراز خرسندی از تلاش‌های نیروهای امنیتی برای مقابله با فساد تصریح کرد: باید از این نیروهای امنیتی تقدیر کرد که در این راه گام برداشته و تلاش کرده‌اند و امید است که مسئله مبارزه با فساد ادامه یافته و سیستم‌ها از گزند افراد متخلف پاکسازی شوند.

رئیس شورای شهر ارومیه نیز در رابطه با موج اول دستگیری‌ها در شهرداری ارومیه بیان کرد: متاسفانه ساخت و ساز معضل بزرگی در ارومیه و سطح کشور است چون منافع افراد و سازنده‌ها در این ساخت و سازها وجود دارد.

حسین بخشایشی همچنین تاکید کرد: باید موضوع تخلفات ساخت و ساز به صورت ریشه‌ای حل شود و شورای شهر ارومیه نیز پیگیر این موضوع هستند که در طرح تفصیلی و طرح جامع جدید این نقایص رفع شود.

اما در موج دوم دستگیری‌ها خبر رسیده که شهردار یکی از مناطق ارومیه نیز دستگیر شده است.

حسین پناهی سخنگوی شورای شهر ارومیه با تایید خبر دستگیری شهردار یکی از مناطق شهر ارومیه اظهار داشت: با توجه به شرایطی که در گذشته در زمینه علل دستگیری‌ها وجود داشت، این بار نیز این برخورد قضایی با شهردار یکی از مناطق ارومیه انجام شد.

همچنین حجت‌الاسلام محمد خلیل‌پور عضو دیگر شورای شهر ارومیه نیز با تایید خبر دستگیری شهردار یکی از مناطق ارومیه بیان کرد: هر کس فساد یا حرام‌خوری کند باید در برابر قانون پاسخگو باشد.

وی افزود: در چند روز گذشته پنج تا ۶ نفر از کارشناسان و مسئولان شهرداری‌های مناطق ارومیه دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

چند روز گذشته نیز چند مدیر میانی، کارشناس و دلال در شهرداری ارومیه دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند و مردم این شهر امیدوار هستند که این فسادپذیری و برخورد قاطع با متخلفان ادامه داشته باشد.

از سوی دیگر در اواخر شهریور امسال نیز شورای شهر مهاباد منحل شد و براساس اعلام دادستان عمومی و انقلاب مهاباد بیش از ۲۰ نفر در ارتباط با پرونده فساد شهرداری و شورای اسلامی شهر مهاباد در این شهرستان دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۶ نفر عضو اصلی شورای اسلامی شهر بودند.

مردم آذربایجان‌غربی از مبارزه با فساد در تمامی ارگان‌های عمومی ابراز خرسندی کرده و امیدوار هستند تا این مبارزات توسط دستگاه امنیتی و قضایی همچنان با قدرت ادامه داشته باشد.

46

کد خبر 1464283

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =