ابراز تمایل مادورو به مذاکره با آمریکا

ایسنا نوشت: رئیس جمهوری ونزوئلا با اعلام اینکه ترامپ در اوایل ریاست جمهوری خودش به دنبال برقراری تماس با مقام‌های کاراکاس بوده، گفت: امیدوارم که با دولت جدید ایالات متحده وارد گفتگو شویم.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ونزوئلا و ایالات متحده سال گذشته میلادی و پس از آن روابط دیپلماتیک خود را قطع کردند که واشنگتن به همراه ده‌ها کشور دیگر خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون را به عنوان رئیس جمهوری مشروع ونزوئلا به رسمیت شناخت و مساله تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸ را پیش کشید.

 

مادورو، گوآیدو را دست نشانده و بازیچه آمریکا می‌داند که به دنبال سرنگونی دولت کاراکاس است.

مادورو در یک نشست خبری از کاخ ریاست جمهوری به خبرنگاران گفت: امیدواریم که با روی کار آمدن دولت جو بایدن،‌ رئیس جمهوری منتخب آمریکا آنها زمان برای فکر کردن داشته باشند و امیدواریم که آنها مذاکرات احتمالی را بین دولت‌های کاراکاس و واشنگتن برقرار کنند. اوایل ۲۰۱۷، دلسی رودریگز، معاون من که در آن زمان وزیر خارجه بود به مراسم تحلیف ترامپ دعوت شد اما به دلیل یکسری رویدادها در آن مراسم شرکت نکرد.

وی افزود: ترامپ بعدا من را برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل در ۲۰۱۸ دعوت کرد تا با او دیداری داشته باشم. من آماده این گفتگو بودم اما دولت آمریکا از برگزاری چنین دیداری جلوگیری کرد.

در همین حال، مادورو گفت که صدها تن از کارمندان فاسد در صنعت نفت و گاز ونزوئلا به نفع آمریکا کار می‌کنند و با اطلاعات این کشور همکاری دارند.

وی افزود: هزاران مورد پرونده مربوط به نفوذ در صنعت نفت و گاز کشور از طریق سفارت آمریکا در ونزوئلا وجود دارد. مواردی وجود دارد که آنها به رئیس این صنعت رشوه داده باشند و او را فاسد و اغوا کرده باشند. اما اینکه چه سطحی از نفوذ در داخل این صنعت وجود دارد، هنوز معلوم نیست. ما در حال پاکسازی این صنعت به صورت تدریجی هستیم.

310 310

کد خبر 1464328

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =