آمریکا در مهار پاندمی کوتاهی کرد/ هشدار کارشناسان درباره افزایش دو برابری تلفات تا آوریل ۲۰۲۱

محققان حوزه بهداشت هشدار داده اند که تلفات ناشی از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در آمریکا احتمالا تا ماه آوریل سال آینده میلادی (۲۰۲۱) و با وجود دسترسی گسترده مردم سراسر این کشور به واکسن، تقریبا دو برابر خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از رادیو بین‌المللی چین (CRI)، بر اساس گزارش منتشر شده اخیر از سوی مؤسسه سنجش و ارزیابی سلامتی دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن، پیش بینی می شود تلفات ناشی از ابتلا به کرونا در آمریکا تا اول آوریل سال ۲۰۲۱ میلادی مجموعا به ۵۳۹ هزار نفر برسد.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که با توجه به داده های ارائه شده از سوی دانشگاه «جان هاپکینز»، تاکنون بیش از ۲۷۹ هزار نفر قربانی کرونا در آمریکا شده اند و از طرف دیگر بیش از ۱۴.۳ میلیون نفر نیز به کووید-۱۹ مبتلا گشته اند.

اخیرا آمار مبتلایان کرونا در آمریکا فقط در یک روز بیش از ۲۲۷ هزار و ۸۰۰ نفر گزارش شده است که این رقم از زمان شیوع همه گیری و پاندمی کووید-۱۹، یک رکورد محسوب می شود؛ در حال حاضر متوسط آمار روزانه تلفات ناشی از کووید-۱۹ در یک بازه یک هفته ای در آمریکا،‌ بیش از ۲ هزار مورد است!

«بیل گیتس» بینانگذار مایکروسافت اخیرا در مصاحبه با شبکه خبری «ان بی سی» اعلام کرده است که اگرچه اینطور به نظر می رسد که تقریبا تمامی واکسن های تولید شده توسط شرکت های آمریکایی «فایرز» و «مودرنا» جهت جلوگیری از عفونت های کوویدی، موفقیت آمیز عمل خواهند کرد، اما توزیع این واکسن ها به لطف اقدامات دولت فدرال، بغرنج و پر دردسر و غیر طبیعی پیش خواهد رفت؛ گیتس افزود که دولت فدرال در انجام بسیاری از اقدامات در جریان پاندمی کرونا از زیر بار مسئولیت خود شانه خالی کرده است.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که مجله «فورچون» آمریکا اخیرا با انتشار گزارشی تاکید کرده است که واکسن های ضد کرونای تولید شده توسط کشور چین می توانند خلأهای باقی مانده در پروسه تولید و تامین واکسن های تولید شده توسط شرکت های آمریکایی «فایرز» (Pfizer) و «مودرنا» (Moderna) را پر کنند؛ از جمله خلأهای موجود در این بین ضرورت وجود زنجیره انتقال سرد با حفظ دمای زیر ۷۰ و ۲۰ درجه سانتی گرادی و چالش های لجستیکی و تدارکانی برای توزیع این واکسن های تولید شده در آمریکا است.

آمریکا در آستانه ورود به فاز جدیدی از پاندمی و همه گیری کرونا قرار دارد و همزمان با گسترش عفونت ویروسی در این کشور، بیمارستان های آمریکا رکورد بالایی از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ را در مقایسه با آمار مربوط به شروع همه گیری، به ثبت رسانده اند.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1464396

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =