تمهیدات وزارت کشور برای برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ زیر سایه کرونا

 رییس کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با بیان اینکه همه ما در یک کشتی نشسته‌ایم، گفت: با هم افزایی ظرفیت‌ها به سمتی حرکت کنیم که کشور در آرامش، انسجام و ثبات بیشتر قرار گیرد و در نظر داشته باشیم که مساله انتخابات و حضور مردم، ضامن اقتدار و ثبات کشور است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، جمال عرف با اشاره به اینکه در آستانه برگزاری انتخابات سراسری ۱۴۰۰ ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا قرار داریم، افزود: انتخابات بهار احزاب و گروه‌های سیاسی است و انتظار داریم گروه‌های سیاسی برای رونق بخشی به انتخابات وارد فعالیت‌ها شوند.  

رییس ستاد انتخابات کشور با تشریح این که امسال با پدیده کرونا در مساله انتخابات مواجه هستیم، گفت: طبق آخرین نظرات و دیدگاه‌های کارشناسان وزارت بهداشت بیماری کرونا تا سال آینده هم وجود دارد لذا وزارت کشور تمهیدات لازم را در دستور کار قرار داده است.

معاون سیاسی وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود به فراخوان مهم روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت کشور در خصوص انتخابات ۱۴۰۰ در شرایط کرونا اشاره کرد و گفت: خوشبختانه تا امروز دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خوبی راجع به برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ از دانشگاهیان، نخبگان و اندیشه ورزان این عرصه شاهد بودیم و تلاش داریم با بهره گیری از نظرات نخبگان، شرایط مناسبی را برای برگزاری هر چه باشکوه تر انتخابات ۱۴۰۰ فراهم سازیم.

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به اهمیت مشارکت بالای مردم در انتخابات ریاست جمهوری گفت: رهبری معظم انقلاب همواره بر مساله مشارکت و حضور پرشور مردمی در انتخابات تاکید دارند و امروز باید با فصل الخطاب قرار دادن دیدگاه‌های مقام معظم رهبری همه تلاش و حرکتمان معطوف به مشارکت بیش تر مردم در انتخابات باشد.

معاون وزیر کشور نشان کرد: همه ما در یک کشتی نشسته‌ایم و باید با هم افزایی ظرفیت ها به سمتی حرکت کنیم که در کشور، آرامش، انسجام و ثبات بیش تر شود و در نظر داشته باشیم که مساله انتخابات و حضور مردم، ضامن اقتدار و ثبات کشور است.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1464663

برچسب‌ها