واکنش اتحادیه تهیه‌کنندگان به برگزاری جشنواره فیلم فجر

اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران با انتشار اطلاعیه‌ای، برگزاری جشنواره فیلم فجر را از علائم بارز اعلام حیات سینمای ایران دانست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران با انتشار اطلاعیه‌ای، از برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در بهمن امسال، حمایت کرد.

متن اطلاعیه اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران به این شرح است:

«سینمای ایران طی سال‌های اخیر از بحران‌های خسارت‌بار متعددی عبور کرده و به همت اصحاب و یارانش سالم و سربلند به حیات خود ادامه داده است.
اکنون که شیوع گسترده و جهانی کرونا، صنعت سینمای ایران را نیز مانند سایر کشورهای دنیا دچار آسیب‌های جدی و اجتناب‌ناپذیر کرده، هر نشانه‌ای از اعلام حیات سینما و آمادگی‌ آن برای استقبال از آینده‌ای بهتر، باید مغتنم شمرده شود.
بی‌تردید یکی از علائم بارز اعلام حیات سینمای ایران، برگزاری جشنواره مهم فجر ـ با حفظ تدابیر لازم ـ خواهد بود.
امروزه دیگر بر کسی پوشیده نیست که جشنواره فیلم فجر، از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی ـ هنری کشور است که تاثیر برگزاری آن بر افکار عمومی جامعه، به سادگی قابل انکار یا کتمان نیست.
شاید تعطیلی این رویداد مهم و بی‌نظیر، آسان‌ترین و مطلوب‌ترین راه برای کسانی باشد که یا توان استقامت در بحران ندارند و یا اساسا نسبت به تعطیلی همه‌جانبه سینمای ایران نگرانی لازم را ندارند، اما نباید فراموش کرد که سینمای ایران می‌تواند هوشمندانه از هر اتفاقی برای رسیدن به روزهای بهتر بهره برد و قابلیت و مقاومت لازم را برای آن‌که همچنان مهمترین رویداد فرهنگی کشور باقی بماند دارد.
بر این باوریم که برگزاری جشنواره فیلم فجر در شرایط کنونی، با همفکری و همدلی دست‌اندرکاران، به تجربه‌ای تازه و ارزنده در تاریخ سینمای ایران بدل خواهد شد تا دوستانش را شاد و دشمنانش را مأیوس سازد.
جشنواره فیلم فجر حتما می‌تواند همچون بسیاری از جشنواره‌های اخیر جهانی مانند لوکارنو، تورنتو، لندن، اَنسی و ... به شیوه‌ای جدید و منعطف با شرایط موعد برگزاری، اعم از مجازی، فیزیکی، ترکیبی و... برگزار شود و به همه علاقه‌مندانش نشان دهد که گرم‌ترین و روشن‌ترین آتش‌ها را زیر خاکستر کرونا، برای آینده ذخیره دارد.»

۲۴۱۲۴۱
 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1464745

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =